کارشناس مسائل سیاسی:

اتحادیه اروپا با قراردادن نام سپاه در لیست سازمان‌‌های تروریستی به دنبال امتیازگیری است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: غربی‌ها با تردید زیاد، فکر می‌کنند که با تصویب طرح قراردادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی، ایران اسلامی و سپاه مرعوب و تسلیم خواهند شد و یا امتیازی خواهند داد که این تصور کاملا غلط است.

علی اکبر تناکی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص اینکه اروپایی‌ها چرا و به چه بهانه‌ای، در پی گنجاندن نام سپاه در فهرست گروه‌ها و نهادهای تروریستی برآمده‌اند، اظهارکرد: بیش از ۴۰ سال است که ایران اسلامی از مستعمره بودن استکبار دنیای غرب سرمایه‌داری رها شده و بدیهی است که آنها از ما عصبانی باشند.

وی افزود: همچنین در تمام این مدت صدها برنامه ای که اروپایی‌ها برای سلطه مجدد بر ایران داشته اند و از جمله فتنه اخیر که با هزینه‌های نجومی طراحی و اجرا کردند، به در بسته خورده و ناکام مانده‌اند، به همین دلیل این اقدام نوعی لگدزدن در اوج عصبانیت است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اروپا در تصویب رسمی و نهایی تصمیم خود مردد است، گفت: این تردید بخاطر ترس از واکنش قدرتمندانه و بازدارنده ایران است که به تجربه دریافته‌اند تهدیدات ایران شعار نیست.

تناکی ادامه داد: در صورت تصویب طرح و تصمیم یاد شده در اتحاديه اروپا، غربی‌ها با تردید زیاد، فکر می‌کنند که با این اقدام، ایران اسلامی و سپاه مرعوب و تسلیم خواهند شد و یا امتیازی خواهند داد که این تصور کاملا غلط است.

وی در خصوص پاسخ ایران در قبال تصویب این طرح نیز گفت: ایران گزینه‌های زیادی دارد که می‌تواند در صورت لگدپراکنی همراه با عصبانیت غربی‌ها رو کند. مثلا با  دلایل واضح و از جمله حمایت‌هایی که غربی‌ها علنا از تروریست‌ها دارند، آنها را با تصویب مجلس تروریست اعلام کند و سپس به استناد این مصوبه مجلس می‌توان اقدامات قانونمند زیادی در منطقه خلیج فارس و حتی کل جهان انجام داد.

 

انتهای پیام/۷