کارشناس مسائل سیاسی:

اتحادیه اروپا به دنبال تضعیف نقش‌آفرینی سپاه است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:اتحادیه اروپا به‌عنوان جزئی از نظام سلطه بین‌الملل با درک نقش محوری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تحقق و اجرای سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی به دنبال تضعیف نقش‌آفرینی سپاه است.

محمد محمدیان فر کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص تلاش اتحادیه اروپا برای گنجاندن نام سپاه در فهرست گروه‌ها و نهادهای تروریستی، اظهار کرد: اتحادیه اروپا به‌عنوان جزئی از نظام سلطه بین‌الملل با درک نقش محوری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تحقق و اجرای سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی به دنبال تضعیف نقش‌آفرینی سپاه است.

وی افزود: دشمن با هجمه به نهادها و کارگزاران قانونی نظام جمهوری اسلامی در این مرتبه سعی دارد گزاره‌های غلط را در افکار عمومی نهادینه کند و با بهره‌مندی از ابزار رسانه، دست به تخریب راهبردها و رویکردهای منطقه‌ای ایران در حوزه جبهه مقاومت و تضعیف راهبرد نگاه به شرق و همسایه محوری بپردازد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در واقع؛ دشمن تلاش می‌کند تا با ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم، به ظن خود؛ از عقبه مردمی و سرمایه اجتماعی نظام بکاهد و با معرفی چهره‌ای مخدوش از نظام جمهوری اسلامی، روایتی دروغین در نزد افکار عمومی در داخل و خارج ارائه کند.

او بیان کرد: ازآنجایی‌که ابزار و اقدامات دشمن سال‌ها راه به جایی نبرده و از سوی دیگر چون نقش‌آفرینی و اثرگذاری جمهوری اسلامی در حوزه منطقه‌ای، بین‌الملل و مقاومت مردمی در برابر شدیدترین هجمه‌ها و تحریم‌ها سبب شده تا علی‌رغم این هجمه شدید رسانه‌ای علیه نظام، دشمن در مقام اجرا به بی‌حاصل بودن این‌گونه روش‌ها بیش از گذشته پی ببرد.

محمدیان فر ادامه داد: بر همین اساس؛ اکنون دشمن با طرح موضوعاتی مثل تروریست خواندن سپاه پاسداران، بیشتر به دنبال بهره‌مندی رسانه‌ای باهدف متهم‌سازی بازوهای امنیتی و انتظامی نظام به تروریست است تا اقتدار و اعتماد آنها را در بین مردم تضعیف و از طرف دیگر زمینه احیا و بازتولید آشوب‌ها و ناآرامی‌ها را دنبال کند.

وی با بیان اینکه دشمن سعی دارد تا با فرسایش اقتدار سپاه پاسداران، این نهاد عظیم و مردمی را به‌عنوان عامل اصلی مشکلات جامعه و اعمال تحریم‌ها معرفی کند، اظهار کرد: اما قطعاً تقلیل‌دادن قطعنامه به موضوع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک خطای راهبردی در ابعاد سیاسی، روانی و حقوقی است، چرا که دشمن به‌راستی کلیت نظام را نشانه گرفته و نباید به راهبرد برجسته‌سازی دشمن برای معرفی سپاه به‌عنوان عامل اصلی بحران در روابط ایران با جهان و عامل اصلی تحریم‌ها، کمک کرد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: قطعاً باید سپاه پاسداران را آن‌چنان که هست به‌عنوان نیروی مقتدر نظام در برابر تهدیدهای سخت، نیمه‌سخت و نرم، در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف جامعه معرفی کرد و با ارائه خدمات و زحمات این مجموعه ارزشمند، چهره واقعی آن را در افکار عمومی ترسیم کرد.

او گفت: وزارت امور خارجه به‌عنوان بازوی سیاست خارجی دولت و قوه قضائیه با بررسی حقوقی ابعاد قطعنامه به‌عنوان خط مقدم کنش‌ها و واکنش‌ها، با درک مقاصد اطلاعاتی و امنیتی دشمن، تدابیر لازم را برای خنثی‌سازی سناریوهای احتمالی دشمن تهیه و اتخاذ کنند.

 

انتهای پیام/۷