مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی خبرداد

اتصال اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت:اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متصل شد.

به گزارش خاورستان، پرویز آرامنش مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی از اتصال این اداره کل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات خبر داد.
وی افزود: قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال ۸۸ ابلاغ و درسال ۹۳ آیین نامه اجرایی آن تدوین شد و نهایتا در ۱۷ تیرماه ۹۶ به صورت رسمی رونمایی شد.
آرامنش بیان کرد: قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در صورتی که اراده‌ای قوی و نظارتی دقیق بر اجرای آن باشد، می‌تواند یکی از زمینه های اصلی مبارزه با فساد یعنی شفافیت در پاسخگویی را فراهم کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون همه دستگاه‌ها موظفند تا اطلاعات مربوط به دستگاه خود را در درگاه خود قرار دهند تا مردم بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.
وی اظهار کرد: با اجرای این قانون به شفافیت دستگاه ها کمک می‌شود و فساد اداری کاهش می‌یابد و در عین حال دستگاه‌ها و نهادها را موظف به پاسخگویی می کند.
آرامنش گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیزعضویت در این سامانه را پیگیری نموده و حکم مسئول سامانه صادر شده و آمادگی کامل خویش را جهت ارائه هرگونه اطلاعات طبق موازین مطروحه به اشخاص حقیقی و حقوقی اعلام می دارد.
کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: هر شخص حقیقی یا حقوقی ایرانی می‌تواند درخواست خود برای دسترسی به اطلاعات را به صورت برخط از طریق درگاه الکترونیک حقیقی با ثبت‌نام در سامانه به آدرس foia.iran.gov.ir ارائه کند.
وی در پایان بیان کرد: کاربر درخواست خود را از طریق فرم مربوطه که به تصویب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات رسیده است، تکمیل و ارسال می‌کند. دستگاه‌ها ۱۰ روز مهلت دارند اطلاعات مورد نظر شهروندان را بدهند و در صورتی که این زمان به تأخیر بیفتد، شهروندان در همین سامانه، شکایت خود را ثبت می‌کنند تا از طریق کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیگیری شود.
انتهای پیام/۱۲۷ / ۵۹