مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی خبر داد؛

اتصال بیش از ١٠ هزار خانوار روستايی خراسان‌جنوبی به شبكه ملی اطلاعات

بهی گفت: در سال گذشته 10 هزار و 100 خانوار در 101 روستای خراسان جنوبی از سرویس اینترنت پرسرعت همراه و خدمات شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان جنوبی در گزارشی اقدامات این اداره کل در سال گذشته را تشریح کرد.
وی با اشاره به احداث یا ارتقاء ۶۱ سایت ارتباطی در سال گذشته، افزود: برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در سطح روستاها طی سال گذشته ۱۳ سایت و ۲۵ میکرو سایت جدید نسل چهار احداث و ۲۵ سایت همراه روستایی نیز به نسل چهار ارتقا پیدا کردند که با اجرای این سایت‌ها، ۱۰هزار و ۱۰۰خانوار در ۱۰۱ روستای استان از سرویس اینترنت پرسرعت همراه و خدمات شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شدند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه شبکه همراه روستایی را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در سال گذشته اعلام کرد و گفت: با احداث و راه‌اندازی ۲۱ سایت، پوشش همراه در سطح ۲۹ روستای استان برقرار و ۲۵۰۰ خانوار روستایی از سرویس تلفن همراه بهره‌مند شدند.
بهی عنوان کرد: برای توسعه شبکه پهن باند و ارتقاء کیفیت ارتباطات روستایی نیز طرح توسعه شبکه فیبر نوری روستایی طی سال گذشته به میزان ۱۷۰ کیلومتر در سطح استان اجرا شد که با اجرای آن ۹ مرکز تلفن ثابت و ۲۱ سایت همراه روستایی به شبکه پهن باند پایدار و مطمئن متصل شدند.
وی با اشاره تامین اعتبار پروژه‌های ارتباطی روستایی از محل منابع دولتی، اظهار کرد: برای اجرای پروژه‌های توسعه ارتباطات روستایی استان در سال گذشته اعتباری بیش از ٩٠ میلیارد تومان از محل منابع طرح توسعه ارتباطات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.
رئیس کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی، در خصوص تاسیس دفاتر جدید در سطح استان گفت: برای تسهیل دسترسی هم استانی‌ها به خدمات دستگاه‌های اجرایی و کاهش مراجعات به ادارت، سال گذشته مجوز فعالیت ۱۷ دفتر پیشخوان شهری و ۱۲ دفتر ICT روستایی صادر شد.
بهی بیان کرد: از ۱۷ دفتر پیشخوان شهری، ۸ دفتر در بیرجند، ۳ دفتر در قائن، ۳ دفتر در فردوس، ۱ دفتر در بشرویه، ۱ دفتر در اسدیه و ۱ دفتر در طبس و از ۱۲ دفتر ICT روستایی ۵ دفتر در روستاهای شهرستان بیرجند و ۷ دفتر در روستاهای شهرستان قائنات برای ارائه خدمت، تاسیس شده است.
انتهای پیام/۱۲۷