مديركل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی خبر داد؛

اتصال ١٥ روستای خراسان‌جنوبی به شبكه ملی اطلاعات

بهی گفت: با راه اندازی سه سايت جديد در دو شهرستان بيرجند و خوسف، ١٥ روستای ديگر به شبكه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش خاورستان، مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی در بازدید از سایت همراه روستای حسن آباد شهرستان بیرجند از اتصال این روستا و ۱۴ روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
وی افزود: در ادامه برنامه اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات، با اتمام مراحل نصب تجهیزات و راه اندازی سه سایت در روستاهای حسن آباد و ماهوسک شهرستان بیرجند و کلاته ملک شهرستان خوسف، ۱۵ روستای دیگر استان با جمعیتی بیش از ۱۵۰۰ خانوار، به شبکه ملی اطلاعات متصل و از سرویس اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند شدند.
مديركل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی بیان کرد: این سایت‌ها از محل اعتبارات توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موسوم به طرح USO، با هدف توسعه شبکه ملی اطلاعات و کاربری های مبتنی بر این شبکه در سطح روستاها، اجرایی شده است.
بهی با اشاره به ادامه روند اجرای سایت های توسعه شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰ سایت جدید اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات تا مرحله نصب تجهیزات پیش رفته است که بزودی با راه‌اندازی این سایت‌ها، حدود ۴۰ روستای دیگر استان به این شبکه متصل و از سرویس اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند می‌شوند.
وی تاکید کرد: طبق برنامه، تلاش می‌شود تا پایان دولت اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات انجام شود.
انتهای پیام/۱۲۷