معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی خبر داد؛

اتمام آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی تا پایان ۱۴۰۳

عباس زاده گفت: امیدواریم طی برنامه سه ساله که تعریف شده تا پایان سال ۱۴۰۳ در تمام روستاهای خراسان جنوبی آبرسانی پایدار را شاهد باشیم و با این طرح بتوانیم بخش عمده ای از زیر ساخت مشکل آب در استان را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در قرارگاه استانی آبرسانی روستایی، اظهار کرد: یکی از مهمترین پروژه های زیرساختی دولت در سال گذشته و امسال بحث آبرسانی در سطح روستاهای کشور است.

وی افزود: این طرح در مرحله اول به عنوان آبرسانی به ۱۰ روستای کشور آغاز شد و در مرحله بعد به تامین آب شرب پایدار برای همه روستاهای کشور ارتقا پیدا کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در فاز اول برای آبرسانی به روستاهای استان ۴۹ پروژه آبرسانی که شامل ۹۰ روستا میشود در پوشش طرح قرار گرفته و عملیات اجرایی طرح آغاز شده است.

عباس زاده عنوان کرد: در حال حاضر در استان پروژه ها با پیشرفت فیزیکی نزدیک به ۴۰ درصد در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: برای اینکه مرحله دوم آبرسانی به استان را از این طرح ملی تکمیل کنیم ۴۷۵ روستای بعدی شناسایی شدند که شامل آبرسانی پایدار، ایجاد مخزن، خط انتقال، حفر چاه و سایر موارد میشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در مرحله اول این طرح هفته دولت امسال کار آبرسانی به ۱۹ روستا به اتمام رسیده است‌.

عباس زاده اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی ها تصمیم گرفته شد طی دو مرحله بتوانیم ۹۰ روستای فاز اول این طرح را به اتمام برسانیم.

وی افزود: طبق هدف گذاری انجام شده تا دهه فجر ۴۰ روستا آبرسانی خواهد شد و مابقی تا قبل از آغاز فصل گرم سال آینده به پایان خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در فاز دوم هم که در شرف انعقاد قرارداد هستیم و به زودی فاز عملیاتی اجرای طرح را خواهیم داشت ۴۷۵ روستا مسئله آبرسانی حل خواهد شد.

عباس زاده عنوان کرد: امیدواریم طی برنامه سه ساله که تعریف شده تا پایان سال ۱۴۰۳ در تمام روستاهای استان آبرسانی پایدار را شاهد باشیم و با این طرح بتوانیم بخش عمده ای از زیر ساخت مشکل آب در استان را حل کنیم.

وی در مورد پروژه آبرسانی خوشاب، افزود: یکی از طرح های مهم مجتمع های آبرسانی استان مجتمع خوشاب در شهرستان سربیشه در حال اجرا است که آبرسانی به ۲۰ روستا را شامل میشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: طرح آبرسانی به خوشاب در فاز اول طرح آبرسانی دیده شد که امیدواریم با برنامه ریزی انجام میشود در مراحل بهره برداری فاز اول شاهد اتمام عملیات آبرسانی در مجتمع بزرگ خوشاب باشیم.

انتهای پیام/۱۲۷