رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قاین خبرداد

اتمام روکش آسفالت گرم محور قاین – پهنایی به طول ۸ کیلومتر

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قاین از اتمام عملیات روکش آسفالت گرم در محور قاین - پهنایی به طول 8 کیلومتر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا صادقی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قاین از اتمام عملیات روکش آسفالت گرم در محور قاین – پهنایی به طول ۸ کیلومتر خبر داد.
وی، افزود: در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی قاین و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، روکش آسفالت محور قاین – پهنایی به طول ۸ کیلومتر به اتمام رسیده است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قاین گفت: این پروژه به صورت پیمانی و در مدت زمان یک ماه از اواسط فروردین ماه سال جاری اجرایی گردید که برای اجرای این عملیات۷ هزار میلیون ریال از اعتبارات ملی هزینه شده است.
صادقی، تصریح کرد: از اولویت‌های مهم این اداره، ارتقاء وضعیت شبکه راه‌های مواصلاتی قاین است که این امر نیازمند روکش آسفالت است که با توجه به ترانزیتی بودن و ترافیک بالای این محور، باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت شده که نیاز به روکش دارد و با اجرای این گونه عملیات افزایش طول عمر جاده را خواهیم داشت.
وی افزود: طول محور قاین – پهنایی – زول ۱۳ کیلومتر است که ۸ کیلومتر از محور قاین – پهنایی در سال گذشته بهسازی و ماسه آسفالت شده است همچنین ۵ کیلومتر ادامه این مسیر حد فاصل پهنایی – زول در برنامه کاری این اداره می‌باشد که در صورت تامین اعتبار اقدام خواهد شد و عملیات خطکشی این مسیر نیز به طول ۸ کیلومتر انجام گردیده است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قاین گفت: رسیدگی مناسب به راه‌های اصلی و فرعی و روستایی بخش قاین را نیازمند اعتبارات استانی بیشترعنوان نمود که در کنار اعتبارات ملی قابلیت بهبود محورهای حوزه استحفاظی این اداره را فراهم می‌نماید.
صادقی، در خصوص پروژه های آتی و در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سرایان، عنوان کرد: پروژه روکش آسفالت محور کرغند- بسطاق از جمله اقدامات در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قاین، خواهد بود که در سال جاری عملیاتی و اجرایی خواهد گردید.
وی، در پایان متذکر شد: قاین دارای بیش از ۲۱۸۵ کیلومتر جاده بین‌ شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، همه‌ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار می‌گیرد که با توجه به خرابی رویه های آسفالتی محورها و نیز اولویت بندی آنها نسبت به انجام روکش راههای حوزه استحفاظی اقدام می‌گردد.
انتهای پیام/۱۲۷/۵۹/۱۳۲