مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبر داد

اتمام عملیات اجرایی زیرساخت روستای شیخ صله / مردم خراسان جنوبی ۳۰۰ میلیون تومان به مناطق زلزله زده کرمانشاه کمک کردند

هنری گفت: عملیات اجرایی زیرساخت و آسفالت معابر روستای شیخ صله کرمانشاه با کمک مردم خراسان‌جنوبی به اتمام رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران از اتمام عملیات اجرایی زیرساخت و آسفالت معابر روستای شیخ صله کرمانشاه با کمک مردم خراسان‌جنوبی خبر داد.
وی افزود: پس از اتمام عملیات بازسازی منازل آسیب دیده از زلزله در روستای شیخ صله کرمانشاه با توجه به آسیب‌های وارده به معابر، خیابان‌ها و پل‌های روستا با پیگیری صورت گرفته توسط سازمان بسیج سازندگی استان جلساتی با فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی و شورا ، دهیار و معتمدین روستای شیخ صله در اواخر سال گذشته برگزار شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: به دلیل اینکه خراسان جنوبی متولی ساخت روستای شیخ صله شد در استان اطلاع رسانی ها صورت گرفت و با همکاری مردم استان برای بازسازی روستا کمک نقدی جمع آوری شد.
هنری عنوان کرد: بخشی از کمک های مردمی استان بابت پروژه‌های عام المنفعه روستای شیخ صله اختصاص یافت و بر این اساس پروژه زیرسازی، آسفالت معابر، خیابان‌ها و پل‌های روستا که دچار آسیب شده بود بنا به اولویت مردمی در برنامه قرار گرفت.
وی اظهار کرد: حدود ۱۰۰ میلیون تومان از کمک‌های مردمی و خیرین برای این پروژه در نظر گرفته شده که در مراحل اجرایی کار از ظرفیت ماشین آلات سنگین واحد مهندسی رزمی سپاه مستقر در روستا نیز استفاده شد و با رایزنی های صورت گرفته با استانداری کرمانشاه هزینه قیر و آسفالت موردنیاز توسط استانداری تامین شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در مجموع بیش از ۹ هزار مترمربع از معابر و خیابان‌های روستا زیرسازی و آسفالت شده و چند دهنه پل نیز که در زلزله آسیب دیده بود با این کمک مجددا احداث شد.
هنری با اشاره به زلزله کرمانشاه و به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم آسیب دیده از زلزله، اظهار کرد: با تدبیر فرماندهی کل سپاه تقسیم بندی روستاها بین رده‌های سپاه انجام گرفت که سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی در روستای مرزی شیخ صله کرمانشاه حضور یافت و در ابتدا در زمینه اسکان اضطراری زلزله زده گان و توزیع اقلام مورد نیاز فعالیت داشت.
وی بیان کرد: علاوه بر ارسال مایحتاج موردنیاز مردم، از طریق کمک‌های مردمی و خیرین بیش از ۴۶ کانکس سیار، ۱۵ باب سرویس بهداشتی، ۱۰ باب حمام و تعمیر و مرمت بخشی از منازل را به انجام رساند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: در مرحله اسکان موقت نیز با اعزام بیش از ۱۰۰ نفر از جهادگران استان و اکیپ‌های تخصصی حدود ۲۰۰ باب کانکس ثابت برای مردم روستای شیخ صله نصب شد.
هنری گفت: پس از اسکان موقت با توجه به تفاهم‌نامه سازمان بسیج سازندگی کشور و سازمان بهزیستی برای ساخت منازل مسکونی مددجویان بهزیستی کمک به ساخت ۱۵ واحد در کرمانشاه به استان واگذار که حدود ۲۰۰ میلیون تومان از منابع خیرین و کمک مردمی در این زمینه هزینه و پروژه‌ها در سال گذشته به اتمام رسید .
وی خاطرنشان کرد: آخرین مبالغ جمع آوری شده در استان ۱۰ میلیون تومان در راستای اجرای پروژه‌های عام المنفعه روستا زیرسازی معابر،خیابان‌ها و ساخت پل‌ها هزینه شد .
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: علاوه بر خدمات صورت گرفته در زمان اسکان اضطراری، موقت، اعزام گروه جهادی و متخصصین به روستا و همچنین اقلام غیر نقدی ارسال شده در مجموع بیش از ۳۰۰ میلیون تومان نیز کمک نقدی مردم استان به مناطق زلزله زده کرمانشاه بوده که با پیگیری مداوم و حضور میدانی با نظر مردم منطقه هدف هزینه شده است.
انتهای پیام/۱۲۷