رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه خبر داد

اتمام عملیات روکش آسفالت گرم در محور بشرویه- ارسک به طول ۳ کیلومتر

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه از اتمام عملیات روکش آسفالت گرم در محور بشرویه- ارسک به طول 3 کیلومتر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد خیری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه و بخش ارسک و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، عملیات روکش آسفالت گرم در محور بشرویه- ارسک به طول ۳ کیلومتر به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی افزود: این پروژه به صورت پیمانی و با اعتباری بیش از پنج میلیارد و نهصد و چهل و چهار میلیون ریال در تیر ماه سال جاری توسط پیمانکار مربوطه اجرایی شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه به فوگسیل کمربندی ارسک به طول ۶ کیلومتر در خرداد ماه امسال نیز اشاره کرد و گفت: طول محور آسفالته بشرویه به ارسک ۲۴ کیلومتر است که ۹ کیلومتر آن در محور اصلی بشرویه– فردوس در بهمن سال ۱۳۹۵ آسفالت و ۵٫۵ کیلومتر آن در سه راهی به سمت ارسک در تیر ماه سال ۱۳۹۷ آسفالت آن اجرا شده است و اکنون حدود ۳ کیلومتر آن در تیر ماه امسال روکش آسفالت انجام و به بهره برداری رسید.
خیری بیان کرد: از اولویت‌های مهم این اداره، ارتقاء وضعیت شبکه راه‌‌های مواصلاتی بشرویه است که این امر نیازمند روکش آسفالت در محورهای اصلی و روستایی است که با توجه به عمر بالای آسفالت این محورها، باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت شده که نیاز به روکش دارد و با اجرای این گونه عملیات افزایش طول عمر جاده را خواهیم بود.
وی گفت: رسیدگی مناسب به راه‌های اصلی و فرعی و روستایی شهرستان بشرویه نیازمند اعتبارات استانی بیشتر است که در کنار اعتبارات ملی قابلیت بهبود محورهای حوزه استحفاظی این اداره را فراهم می‌کند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه در خصوص پروژه‌های آتی و در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه، عنوان کرد: پروژه احداث راهدارخانه ارسک– روشنایی در دو نقطه تقاطع کمربندی بشرویه، مسجد ابوالفضل و تقاطع سه راهی ارسک در محور بشرویه- فردوس و روکش آسفالت قسمتی از محور های اصلی بشرویه- فردوس و بشرویه – ارسک و فوگسیل محورهای روستایی حوزه این شهرستان از جمله اقدامات در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بشرویه است که در سال جاری عملیاتی و اجرایی خواهد شد.
خیری متذکر شد: بشرویه دارای بیش از ۶۰۰ کیلومتر جاده بین‌ شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، همه‌ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار می‌گیرد که با توجه به خرابی رویه‌های آسفالتی محورها و نیز اولویت بندی آن‌ها نسبت به انجام روکش راه‌های حوزه استحفاظی اقدام می‌شود.
انتهای پیام/ ۱۳۵