رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فردوس خبر داد؛

اتمام عملیات لکه گیری هندسی و روکش حفاظتی آسفالت محور فردوس. سرایان و محور فردوس. دیهوک

آخوندی از انجام عملیات لکه گیری هندسی در محورهای فردوس دیهوک و محور فردوس سرایان به طول 20 کیلومتر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد آخوندی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فردوس، از انجام عملیات لکه گیری هندسی در محورهای فردوس دیهوک و محور فردوس سرایان به طول ۲۰ کیلومتر خبر داد.
وی افزود: در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی فردوس و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای، لکه گیری هندسی و روکش حفاظتی آسفالت در این دو محور اجرایی شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فردوس بیان کرد: این پروژه‌ها بصورت امانی در مدت زمان۲ماه درخرداد و تیر ماه سال جاری اجرایی شد که برای اجرای این عملیات جمعا هزار تن آسفالت و در کل ۱۲هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
آخوندی عنوان کرد: در این عملیات قسمت های آسیب دیده جاده تراشیده و سپس لکه گیری و روکش آسفالت می شود با اجرای این عملیات از پیشرفت خرابی‌ها به لایه‌های‌ زیرین و مابقی سطح رویه جلوگیری خواهد شد و رویه آسفالت بهسازی و سطح سرویس مناسبی به‌وجود خواهد آمد.
وی اظهار کرد: از اولویت‌های مهم این اداره، ارتقاء وضعیت شبکه راه‌‌های مواصلاتی فردوس است که این امر نیازمند روکش آسفالت در محورهای اصلی و روستایی است که با توجه به عمر بالای آسفالت این محورها، باعث ایجاد ترک‌هایی در سطح آسفالت شده که نیاز به روکش دارد محدودیت اعتبارات، امکان اصلاح و روکش آسفالت تمامی راه‌های شهرستان را نمی‌دهد و از همین رو محورهای اصلی و شریانی پرتردد در اولویت هستند.
انتهای پیام/۱۲۷