نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت قرار گیرد/ مشکلات زمین‌های پادگان و شرکت شاهد چه زمانی حل می‌شود؟

خسروی گفت: موضوع زمین های پادگان 17 ساله شده، اما این مشکل قرار است کی و توسط چه کسی حل شود؟ آیا قرار است افرادی از استان های دیگر بیایند و این مشکل را حل کنند؟

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه ستاد توسعه خاوران که در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در بحث توسعه همه مسئولان داد می زنند که باید سرمایه گذار وارد استان شود، این در حالی است که هم اکنون بسیاری از سرمایه های دولتی و بخش خصوصی در شهرک صنعتی و سایر مناطق نیمه تمام مانده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۵۰ هزار میلیارد تومان در پروژه های نیمه تمام سرمایه گذاری شده است، تاکید کرد: به نظر می آید که اولین کاری که باید انجام شود و اولویت اول است، این است که این طرح ها باید به نتیجه و سرانجام برسد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم اکنون بعضی از طرح های بزرگ از جمله کویرتایر، طرح های دراز مدت دارند که بهتر است قبل از اینکه سرمایه گذاری جدیدی انجام شود، در این طرح ها سرمایه گذاری شود.
خسروی با اشاره به اینکه یکی از اهداف توسعه در نهایت رضایت مردم است، تصریح کرد: متاسفانه هم اکنون نارضایتی عمومی در چهارگوشه شهر وجود دارد که این نارضایتی ها بخصوص در حوزه مسکن و ناشی از اختلافات ادارات دولتی است.
وی بیان کرد: هم اکنون موضوع زمین های پادگان ۱۷ ساله شده، اما این مشکل قرار است کی و توسط چه کسی حل شود؟ آیا قرار است افرادی از استان های دیگر بیایند و این مشکل را حل کنند؟
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی افزود: کاری که باید در اینجا انجام شود، باید انجام داد که پیشنهاد بنده این است که در این خصوص اعضای کمیسیون ماده ۵ یک بار دور هم جمع شوند و مشکل را حل کنند.
خسروی ادامه داد: مشکلات ۸ هکتار زمین در خیابان سراب و متعلق به ایثارگران و شرکت شاهد کی می خواهد حل شود؟ والدین شهدا به رحمت خدا رفته اند و مباحث ارث و میراث مشکل ایجاد کرده است.
وی گفت: هم اکنون مشکلاتی در خصوص زمین های سمت سراب، معصومیه، پادگان، محله جلیلیان و … وجود دارد و هر کدام از ادارات موضوعی را بهانه می کنند. گاهی هم مخالفت های قانونی مطرح می شود در حالی که باید در عین اجرای قانون، اما باید آن را به نفع مردم تسهیل کرد.
خسروی بیان کرد: بهتر است کارگروهی در کنار ستاد توسعه خاوران ایجاد شود و این موضوعات را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴