رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه دو بیرجند خبر داد

اجرایی شدن ۹۸ طرح اشتغال از محل صندوق امداد ولایت

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه دو بیرجند از اجرایی شدن 98 طرح اشتغال از محل صندوق امداد ولایت به میزان 4 میلیارد ریال در سال گذشته خبر دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مهدی خزاعی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه دو بیرجندامروزدر جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند، اظهار کرد: سهمیه تسهیلات اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.
وی از پرداخت ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به مددجویان امداد توسط بانک های عامل خبر داد و افزود:در حال حاضر، ۸۲ پرونده با مبلغ یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال آماده است که با توجه به این که اعتبار اشتغال امسال کمیته امداد هنوز ابلاغ نشده تقاضا می‌شود که بانک‌ها بررسی‌های لازم را انجام دهند تا به محض ابلاغ بحث جذب تسهیلات را داشته باشیم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه دو بیرجند ادامه داد:در سال ۹۶، از محل صندوق امداد ولایت کمیته امداد نیز ۹۸ طرح به میزان ۴ میلیارد ریال اجرا شده است.
خزاعی همچنین از واگذاری ۹ وانت نیسان به مددجویان امداد خبر داد و یادآور شد: هدف از واگذاری خوردوهای وانت نیسان، ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت است.
وی با بیان این که نیروگاه‌های خورشیدی در منازل آن دسته از خانواده‌های مددجویان که توانایی اجرای طرح اشتغال را ندارند راه اندازی می شوند،افزود: تاکنون مجوز نصب ۵ پنل خورشیدی را گرفته ایم که ۲ مورد آن در ماه جاری به بهره‌بردای خواهد رسید.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه دو بیرجند تبیین کرد: در بخش آموزش سال گذشته در مجموع یک هزار و ۴۲۰ سهمیه آموزش مهارتی، حرفه ‌آموزی و کارآموزی داشتیم که با هزینه کرد ۷۰ میلیون تومان ۴۹۹ درصد بیشتر از سهمیه اجرایی داشته ایم.
خزاعی در پایان مطرح کرد: در حال حاضر ۱۱ طرح حوله بافی، ۲ طرح اصلاح نژاد بُز، ۲ طرح تراش سنگ قیمتی و ۱۱۸ طرح قالیبافی داریم.
انتهای پیام/۱۲۷/۲۴/۱۰۱