پیگیری برخی مشکلات شهری از مسئولان شهرداری؛

اجرای آسفالت بلوار شهدای عبادی؛ بزودی/بازگشایی کوچه ظفر یک بررسی می شود

سرپرست شهرداری بیرجند گفت: کار شهرداری برای آسفالت معابر شهر با اولویت معابر خاکی مهرشهر شروع شده است. به محض پایان و اتمام آسفالت معابر خاکی مهرشهر، برنامه بعد شهرداری روکش آسفالت آسیب دیده خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، تعدادی از شهروندان بیرجندی در ارتباط با این خبرگزاری، از برخی مشکلات شهری مربوط به حوزه شهرداری، در محلات خود گلایه کردند.

یکی از شهروندان، در پیام به خاورستان، نوشت: « ورودی کوچه ظفر یک، ازسال های گذشته بسته است. چند بار درخواست دادیم اما باز نکردند. از شهرداری تقاضا داریم این مسیر را باز کند چون خودروها باید مسیر اضافه ای را طی کنند تا وارد این کوچه شوند. از طرف دیگر در همان مسیر اضافه و چهار راه هم، ترافیک و خطر ایجاد می شود.»

سارمی شهروند دیگری هم نوشت: « مسیر میدان ابن‌حسام تا تقاطع بلوار پیامبراعظم(ص) و همچنین ادامه مسیر تا نزدیک تقاطع انقلاب و شهید فایده، آسفالت بسیار نامناسبی دارد که تعمیر و ترمیم آن بارها از شهرداری مطالبه شده است. این مسیر پر از موج و تَرَک در آسفالت است و در حالی که در ورودی شهر قرار دارد، اما توجهی به آن نمی‌شود.»

دیمه کار شهروند دیگری هم در پیامی نوشت: « قبلا درختان بلوار بقیه الله به دلیل عدم آبیاری به موقع توسط شهرداری زرد و خشک شده بود. با پیگیری خاورستان، خوشبختانه آبیاری بهتر شد، اما اکنون آنقدر آبیاری زیاد است که درختان خشک شده دوباره سبز شده و این موضوع باعث سرمازدگی آنها در زمستان خواهد شد.»

ناظمی شهروند دیگر هم از خراب شدن و ایجاد نقص در وسایل بازی بوستان معصومه پایین و برخی پارک های دیگر گلایه کرد و از شهرداری خواست که این مشکلات را برطرف کند.

شهروند دیگری هم از شلوغی پارک ها و بوستان ها علی رغم شیوع کرونا و ایجاد محدودیت ها گلایه کرد.

معابر بلوار شهدای عبادی آسفالت می شود

علی عدل سرپرست شهرداری بیرجند در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص بسته بودن ورودی کوچه ظفر یک گفت: برای اولین بار است که این موضوع را شنیده ام. اما این موارد مربوط به طرح تفصیلی است و اگر در طرح تفصیلی ورودی کوچه باز باشد، حتما باید این معبر باز شود.

وی افزود: اگر هم در طرح تفصیلی این معبر بسته باشد ولی مردم درخواست بازگشایی آن را داشته باشند و حق با آنها باشد، درخواست مردمی را به شورای ترافیک ارجاع می دهیم و اگر تایید شد، مصوبه بازگشایی را از کمیسیون های مربوطه مثل کمیسیون ماده ۵ می گیریم. اگر حق با اهالی باشد.

سرپرست شهرداری بیرجند در خصوص آسفالت نامناسب میدان ابن حسام تا بلوار پیامبر اعظم و ادامه آن تا چهارراه انقلاب هم گفت: کار شهرداری برای آسفالت معابر شهر با اولویت معابر خاکی مهرشهر شروع شده است. به محض پایان و اتمام آسفالت معابر خاکی مهرشهر، برنامه بعد شهرداری روکش آسفالت آسیب دیده خواهد بود.

عدل افزود: جدول گذاری و آسفالت بلوار شهدای عبادی که مشکلات عمده ای را برای شهروندان ایجاد کرده بود، از حدفاصل میدان ابن حسام تا کانال عباس آباد انجام می شود.

وی بیان کرد: جدول گذاری این مسیر به طول ۶۵۰ متر در این بلوار انجام شده و با توجه به مطالبه به حق مردم، بزودی عملیات آسفالت سازی هم شروع می شود.

 

وسایل بازی پارک ها بررسی و تعمیر می شود

امیر ابراهیم زاده مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند نیز در مورد نقص وسایل بازی پارک ها، گفت: وسایل بازی پارک ها، به صورت دوره ای و حداقل سالی یک بار، بررسی و سرویس می شود. البته ممکن است در پارکی به دلیل استفاده بیشتر از وسایل، طی یک سال چند بار هم مشکل خرابی وسایل ایجاد شود که این مشکلات توسط نگهبان پارک اعلام و برای تعمیر اقدام می شود.

وی در خصوص آبیاری بیش از حد درختان بلوار بقیه الله هم گفت: آبیاری و سبز شدن درختان مشکلی ایجاد نمی کند و درخت در زمان طبیعی اش خزان می کند.

ابراهیم زاده افزود: دوره آبیاری درختان از ۱۰ روز تا یک ماه متفاوت است، چون ممکن است برخی درختان مثل کاج های کهنسال، نیاز آبی زیادی نداشته باشند.

وی در خصوص خاموشی پارک ها هم گفت: اکنون خاموشی ها تقریبا ادامه دارد اما میزان آن کمتر شده است، در حدی که هم روشنایی برای حضور مردم کم باشد و از طرف دیگر امنیت پارک هم برقرار باشد.

 

انتهای پیام/۷