رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای طبس:

اجرای آسفالت سرد راه روستایی عشق آباد-چاه طرخ در شهرستان طبس آغاز شد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای طبس از شروع عملیات آسفالت سرد راه روستایی چاه طرخ علیا و سفلی از توابع بخش دستگردان خبر داد.

به گزارش خاورستان، محسن حیدری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طبس اظهار کرد: عملیات اجرای آسفالت سرد راه روستایی چاه طرخ علیا و سفلی در قالب طرح اقدام برای راه‌های اولویت‌دار روستایی به طرح ملی ابرار هم اکنون در حال طی کردن مراحل نهایی است که به زودی این پروژه خاتمه یافته و به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: هدف اصلی در طرح ابرار خدمات رسانی و احداث راه آسفالتی روستاهایی با جمعیت بیش از ۲۰ خانوار و فاقد راه است که پس از تصویب در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جهت اجرا به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ابلاغ گردید .
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طبس بیان کرد: به دلیل پیگیری‌های بعمل آمده خوشبختانه سهم شهرستان طبس حدود ۳۰ کیلومتر از کل استان در نظر گرفته شد.
حیدری عنوان کرد: در گام نخست ۴ راه روستایی در حوزه شهرستان طبس در زمره طرح ملی ابرار و اولویت برای آسفالت قرار گرفت که شامل راه‌های روستایی چاه طرخ علیا و سفلی به طول ۷ کیلومتر و راه روستایی دلاکوک بطول ۱۷ کیلومتر در بخش دستگردان و راه روستایی دشتغران به طول ۵٫۳ کیلومتر و جمز به طول ۵٫۲ کیلومتر در بخش مرکزی می‌باشد.
وی گفت: راه روستایی چاه طرخ علیا و سفلی به طول ۷ کیلومتر در بخش دستگردان قرار دارد که پس از ابلاغ طرح از اواخر مهر ماه سال جاری عملیات خاکی و زیرسازی آن با استفاده از پتانسیل تجهیزات و نیروی انسانی اداره شهرستانی و همچنین مشارکت بخشداری دستگردان و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی آغاز گردید که همزمان با یوم الله ۲۲ بهمن ماه عملیات زیر سازی خاتمه و بلافاصله فرآیند تهیه آسفالت سرد راه با تخصیص قیر مورد پیگیری این اداره قرار گرفت.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طبس اظهار کرد: در حال حاضر پخش و اجرای آسفالت سرد راه آغاز گردیده است که به همت راهداران تا این لحظه حدود ۳ کیلومتر از راه آسفالت و امید می‌رود این پروژه امانی ظرف ایام آتی به اتمام و بهره برداری برسد.
حیدری بیان کرد: همزمان با اجرای طرح ملی ابرار در سطح شهرستان طبس جای بسی مباهات است اگر بتوانیم بخشی از دین خود رو با تامین زیرساخت‌ها و تسهیل در عبور و مرور روستائیان بعنوان یک قشر زحمتکش که با فعالیت‌های خود نقشی سازنده در گردش چرخ های اقتصاد این مرز و بوم دارند را ایفا کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷