مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد؛

اجرای برنامه های دهه «مهدویت» در ۷۶۰ کانون فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی

نبی زاده گفت: برنامه های بزرگداشت دهه «مهدویت» در ۷۶۰ کانون فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دست اندرکاران بنیاد مهدویت استان در آستانه آغاز دهه مهدویت با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار کردند.

حجت الاسلام کمیلی، مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی در این دیدار با اشاره به اینکه ۱۹ برنامه در بنیاد مهدویت استان خراسان جنوبی در دست اجرا است، گفت: اعزام مبلغ به روستاهای عشایری و تلفیقی، دیوارنویسی معارف مهدویت، برگزاری مسابقات، تبلیغ در فضای مجازی و حقیقی، راه اندازی کانال مجازی چشم به راه و تجهیز کتابخانه ها به کتب مهدوی از جمله این برنامه ها است.

وی در ادامه برگزاری دوره های آموزشی مجازی معارف مهدویت در ادارات و دانشگاه‌های استان، انتشار فراخوان دوره تربیت مربی مهدویت،برگزاری دوره های سواد رسانه و تفسیر برای طلاب علوم دینی، ایجاد دفتر نمایندگی مهدویت در چهار شهرستان، برگزاری جلسات ماهانه با فعالان مهدوی، اعزام مبلغ و انعقاد تفاهم نامه با هفت دستگاه اجرایی، وبرگزاری جشنواره های مختلف را از دیگر برنامه های بنیاد مهدویت استان اعلام کرد.

مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی با اشاره به سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) در نهم ماه ربیع الاول، افزود: همه دستگاه های فرهنگی برای اجرای برنامه های مختلف باید وارد میدان شوند و برای حضرت مهدی (عج) وقت بگذارند تا ایشان را یاری کنیم.

ناصر نبی زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز با اشاره به برگزاری محافل شعر «انتظار» در تمامی شهرستان های خراسان جنوبی به مناسبت دهه مهدویت، گفت: در ۷۶۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح استان مراسم هایی به منظور بزرگداشت مهدویت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین طی این ایام نشست های معرفتی و قرآنی با کمک موسسات قرآنی در سطح خراسان جنوبی به صورت مجازی و حقیقی برگزار می شود.

 

انتهای پیام/۱۰