با حضور وزیرجهاد کشاورزی؛

اجرای بند خاکی روستای حاجی آباد مود با اعتبار ۴٫۵ میلیارد ریال کلنگ زنی شد

امروز 100 سازه آبخیزداری و آبخوانداری در سطح 45 هزار هکتار از حوزه های آبخیز خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد که اجرای بند خاکی روستای حاجی آباد مود با اعتبار 4.5 میلیارد ریال کلنگ زنی شد به نمایندگی کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز طی مراسمی با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور کلنگ آغاز عملیات اجرایی بند خاکی روستای حاجی آباد مود به زمین خورد.
علیرضا نصر آبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اختصاص اعتبارات خوب صندوق توسعه ی ملی برای حوزه ی آبخیزداری استان، اظهار کرد: این سازه با ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب حجم خاکریزی و اعتبار ۴٫۵ میلیارد ریال اجرا می شود.
وی افزود: سه قنات در پایین دست سه روستا با ۲۶۲ خانوار از آبگیری این سازه که در حد ۱۵۳ هزار متر مکعب است، بهره مند خواهند شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از وارد فاز اجرایی شدن ۱۰۰ سازه ی آبخیزداری در خراسان جنوبی به صورت همزمان خبر داد.
وی افزود: امروز ۱۰۰ سازه آبخیزداری و آبخوانداری در سطح ۴۵ هزار هکتار از حوزه های آبخیز خراسان جنوبی وارد فاز اجرایی شد.
نصرآبادی با اشاره به اینکه این سازه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی اجرا می شود، گفت: این ۱۰۰ سازه با اعتبار ۲۶۴ میلیارد ریال اجرایی و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا دهه ی فجر به بهره برداری می رسد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: با بهره برداری از این سازه ها میزان آبگیری سازه های آبخیزداری استان به میزان یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب افزایش پیدا خواهد کرد.
وی اظهار کرد: سازه های جدید ۱۳۰ منبع آبی را که بیشتر قنوات هستند تحت پوشش قرار می دهد که ۹۱ روستا و آبادی با ۲۰ هزار خانوار از آن بهره مند می شوند.
نصرآبادی با اشاره به اینکه این سازه ها در تمام شهرستان های استان اجرایی می شود، گفت: فاز دوم عملیات اجرایی سازه های آبخیزداری استان بعد از دهه ی فجر و تخصیص اعتبار حدود ۳۰۰ میلیار ریال اجرایی خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی عنوان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ سازه آبخیزداری منابع طبیعی اعم از سنگی، سنگی ملاتی و خاکی در خراسان جنوبی وجود دارد.
انتهای پیام/۱۲۷