رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس خبر داد

اجرای بیش از ۱۶۰ موقوفه محرم در فردوس

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس گفت: همزمان با ایام عزای حسینی، بیش از ۱۶۰ موقوفه ازمحل نیات واقفین در "طرح شمیم حسینی" در شهرستان فردوس در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حاجتی، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همزمان با ایام عزای حسینی، بیش از ۱۶۰ موقوفه ازمحل نیات واقفین در “طرح شمیم حسینی” در شهرستان فردوس در حال اجرا است.
وی افزود: در راستای اجرای نیات واقفین، مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال به ۱۵ هیئت روستایی و شهرستانی کمک شد تا جهت اطعام عزاداران حسینی هزینه شود.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس به تعدادی از موقوفات شاخص اشاره و عنوان کرد: موقوفه های میرعلی بیگ، میرزاکاظم وزیر( هیئت ابوالفضلی)، عنبری (هیئت موسی بن جعفر) ، هیئت امام حسن مجتبی(ع) و هیئت طفلان مسلم بصورت شاخص در ماه محرم اجرا می شوند.
حاجتی اظهار کرد: مراسم روضه خوانی در محل امامزادگان سیدمحمد و سیدابراهیم فردوس و اعزام ۴ روحانی مبلغ به روستاهای، مهوید، انارستانک، خانیک، افقو، ظهر و برپایی مجالس سوگواری از محل موقوفات از دیگر برنامه های در حال اقدام و اجرا است.
وی به برگزاری دو اجتماع بزرگ در روز جمعه ۱۵ شهریور ماه اشاره و افزود: اجتماع “احلی من العسل” باهمکاری سازمان دانش آموزی در ساعت ۱۱صبح از معراج شهدا به سمت مصلای نمازجمعه و بعد از اقامه نماز جمعه به سمت امامزادگان سیدمحمد و سیدابراهیم فردوس برگزار شد و “اجتماع شیرخوارگان حسینی” نیز در ساعت ۱۷ منعقد شد.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه فردوس تصریح کرد: از محل موقوفات مرتبط، مراسم عزاداری و سوگواری در روزهای هشتم، نهم و دهم محرم الحرام طبق روال هرساله منطبق با سنت حسنه وقف اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲