فرمانده سپاه بیرجند خبر داد

اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه در پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت/ ماهیت رزمایش‌های بسیج در دهه‌فجر محتوایی است

خراسانی با بیان این‌که بیش از 300 برنامه در قالب 20 عنوان در پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت اجرایی می‌کنیم گفت: رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس در قالب برنامه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خراسانی‌مطلق فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بیرجند بعدازظهر امروز در نشست خبری گفت: شعار محوری در دهه فجر امسال، انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر چون کوه استوار است.
وی با بیان این که در برنامه‌های دهه فجر امسال دو قاعده کلی پیگیری می‌کنیم افزود: برنامه‌های روال عادی و دیگری رزمایش‌های گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر است.
فرمانده سپاه شهرستان بیرجند گفت: رزمایش‌های امسال، مانند رزمایش‌های قبلی نیست بلکه محتوایی است.
خراسانی افزود: رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس در قالب برنامه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی است و یکشنبه ۱۲ بهمن ساعت ۱۵ از طریق صداوسیما توسط فرمانده کل سپاه رمز رزمایش بیان می‌شود.
وی اظهار کرد: تمام شب‌های دهه‌فجر گشت‌های رضویون با هماهنگی نیروی انتظامی به صورت پایگاهی انجام خواهند شد.
فرمانده سپاه بیرجند گفت: در قالب رزمایش، برنامه‌های میقات‌الصالحین، شیفت ایثار، میزخدمت، کمک‌های مومنانه و طرح شهید سلیمانی و همچنین رزمایش دفاع از مقرر ادارات برگزار می‌شود.
ایست‌وبازرسی در سه نقطه اصلی شهر و رژه موتوری ۲۲ بهمن همراه با راهپیمایی خودرویی از دیگر برنامه‌هایی بود که خراسانی به آن اشاره کرد.
وی افزود: بیش از ۳۰۰ برنامه در قالب ۲۰ عنوان در پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت اجرایی می‌کنیم.
فرمانده سپاه بیرجند گفت: مراسم سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن در ۱۲ بهمن با سخنرانی حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی در بیرجند برگزار می‌شود و در این برنامه، دعوت عمومی نداریم و از مسئولان به حداقل بسنده کردیم و همچنین پخش زنده خواهیم داشت.
خراسانی به فضاسازی رده‌های بسیج و سطح شهر اشاره کرد و افزود: شش ایستگاه فرهنگی مدافع انقلاب در سطح شهر ایجاد می‌شود.
وی اظهار کرد: نشست‌های بصیرتی با گروه‌های کوچک و همچنین در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های دهه‌فجر امسال است.
خاطره‌گویی در مساجد، دیدار با خانواده شهدا، اجرای سرود توسط ۴۲ گروه سرود دانش‌آموزی در چهل و دو میدان شهر، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی در حوزه‌های مقاومت و ایستگاه‌های سطح شهر، عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری جشن انقلاب و جشن میلاد کوثر(س) و اعزام گروه‌های جهادی از دیگر برنامه‌هایی بود که فرمانده سپاه بیرجند به آن اشاره کرد.
خراسانی با بیان این‌که مبنای اصلی کمک مومنانه براساس اشتغال‌زایی است گفت: افتتاح سه تعاونی در شاخنات را برنامه‌ریزی کردیم.
انتهای پیام/۴