معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خبر داد:

اجرای بیمه ازدواج در استان/ ازدواج به اولویت پنجم جوانان تبدیل شده است

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان این که بیمه ازدواج در استان اجرا می شود،گفت:جوانان تا مرز 40 سالگی و با پرداخت ماهانه حداقل 50 هزار تومان،پس از گذشت مدت پنج سال می توانند از مزایای بیمه ازدواج بهره مند شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، قناد معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ظهر امروز در نخستین جلسه ساماندهی امور جوانان استان در سال ۹۵، با بیان این که تشکیل شورای عالی جوانان در سال ۷۱ در کشور صورت پذیرفته است، اظهار کرد: اعضای شورای مذکور را، رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان و وزرای مختلف تشکیل می دهند.
وی با اشاره به این که بعد از این شورا، ستاد ملی سامان دهی امور جوانان در سال ۸۳ تشکیل شده است، بیان کرد: در سطوح پایین تر نیز، ستاد سامان دهی امور جوانان در سطح استان ها را شاهد هستیم که در سال ۸۶ در کشور شکل گرفته است.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، افزود: در این زمینه تعداد ۱۱ موضوع از جمله اشتغال، ازدواج، آسیب های اجتماعی و امور مربوط به جوانان پیگیری و بررسی می شود.
قناد با اشاره به این که این ستاد باید هر ماه یک جلسه در استان تشکیل شود، خاطرنشان کرد: در این خصوص، باید در سال گذشته ۱۲ جلسه تشکیل می شد که خراسان جنوبی تنها استانی است که در بین استان های کشور،هیچ جلسه ای را برگزار نکرده است.
وی ادامه داد: در سطوح کشوری استان های آذربایجان شرقی و البرز با ۱۰ جلسه، بالاترین جلسات ستاد سامان دهی را تشکیل داده اند ولی در خراسان جنوبی،هیچ جلسه ای تشکیل نشد.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه بعد از ستاد استانی، ستاد شهرستانی سامان دهی امور جوانان به ریاست فرماندار هر شهرستان را داریم، بیان کرد: شهرستان ها نیز هر دو ماه موظف هستند این ستاد را برگزار کنند که در سال گذشته در شهرستان های استان، ۲۳ جلسه تشکیل شده است.
قناد با اذعان بر اینکه از ستاد انتظار کار سخت و خاصی نداریم، متذکر شد: اما جوانان انتظار دارند که حداقل های مد نظرآن ها گردد.
وی ضمن انتقاد شدید از اینکه مصوبات جلسات مربوط به جوانان با سال های ۵۷ تغییر خاصی نداشته است، ابراز کرد: این موضوع در حالی است که نسل جوانان فعلی با گذشته تفاوت عمده ای داشته و نیازهایشان متفاوت است.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از ورود پدیده های تهدید کننده جوانان در سال های اخیر به کشور خبر داد و گفت: آنچه مسلم است آن است که باید یک همپوشانی بین خواسته جوانان و خانواده های آنان ایجاد شود.
قناد ضمن انتقاد از این که متاسفانه در حوزه جوانان،همگرایی وجود ندارد، اظهار داشت: نیاز داریم که دستگاه های مختلف به بیان گزارش و عملکرد خود در خصوص اقداماتی که برای جوانان انجام داده اند،بپردازند.
وی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به برش طرح پایش ملی نگرش ها و ارزش های جوانان استان،یادآور شد: حدود ۵۰ درصد از مردان و زنان کل استان در پژوهش مذکور شرکت کرده اند که بیشترین شرکت کننده در بین سنین ۲۵ تا ۳۵ بوده اند.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: در این طرح ارزش ها و نگرش های دینی، ملی، انقلابی، مسائل روابط خانوادگی، نگرش آن ها در مورد ازدواج، نگرش در مورد اشتغال و مهارت آموزی، بهداشت و سلامت، جرائم و آسیب های اجتماعی، اوقات فراغت، مشارکت های اجتماعی جوانان استان مورد بررسی قرار گرفته است.
قناد در بخش دیگری از صحبت هایش از اجرای بیمه ازدواج برای جوانان خبر داد و اظهار کرد: بیمه ازدواج ،یک بسته حمایتی است که برای تسهیل در ازدواج جوانان بین وزارت وزرش و جوانان و بیمه ایران منعقد شده است.
وی با اشاره به این مطلب که متاسفانه بر اساس تحقیقات انجام شده، در حال حاضر ازدواج به اولویت پنجم جوانان تبدیل شده است، تصریح کرد: این موضوع نمایشگر کم توجهی به موضوع ازدواج جوانان است.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: در این زمینه، بیمه ازدواج مطرح شده و جوانان تا مرز ۴۰ سالگی جوانان می تواند از مزایا این بیمه استفاده کند.
قناد با بیان این که بیمه نامه ازدواج در ۹ هزار و ۵۰۰ شعبه بیمه ایران ارائه می شود،گفت: جوانان می توانند با پرداخت حداقل ماهانه ۵۰ هزار تومان و پس از پنج سال از مزایان آن در زمینه های مشاوره ازدواج،کمک هزینه عقد و عروسی،کمک هزینه جهیزیه،کمک هزینه مسکن و…دریافت نمایند.
انتهای پیام ۱۰۱/