مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی خبر داد

اجرای دو هزار برنامه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در خراسان جنوبی/ باغ موزه دفاع مقدس کلنگ‌زنی می‌شود

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی، از اجرای 2000 برنامه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس کلنگ اجرای باغ موزه دفاع مقدس به زمین زده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا فلاحی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی، امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: برنامه های چهلمین سالگرد هفته دفاع امسال از سوم خرداد ماه در استان آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرموند:«دفاع مقدس گنجینه ای تمام نشدنی است برای نسل آینده و حاضر که بایستی به خوبی از آن مراقبت شوند»تصریح کرد: خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس اینها گنجینه ها و ذخیره های انقلاب و دفاع مقدس هستند که باید به سراغ آنها برویم و از تجربیات و خاطرات ارزشمند که در سینه های آنها نهفته است بهره ببریم.
فلاحی با اشاره به شعار محوری هفته دفاع مقدس امسال “ما قوی هستیم”، افزود: قطعا این عبارت معنا و مفهوم بسیاری در خود نهفته دارد، چراکه همین دفاع مقدس باعث هم افزایی و نقش پذیری ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی شد.
وی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس ۱۰۰ برنامه محوری و شاخص در استان برگزار می شود افزود: برنامه محوری این هفته سخنرانی ویدئو کنفرانسی رهبر معظم انقلاب با رزمندگان دفاع مقدس و دست اندرکاران حوزه دفاع و حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است که در ۳۱ شهریور همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می شود.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی از افتتاح نمایشگاه ” اقتدار چهل” همزمان با هفته دفاع مقدس در حسینیه جماران بیرجند خبر داد و افزود: این نمایشگاه از ابتکارات، فعالیت و توانمندی ها و تجهیزات سازمان ها و نیروهای مسلح استان است که ۳۱ شهریور در حسینیه جماران بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان نظامی و استانی افتتاح می شود.
فلاحی با اشاره به اینکه امسال به علت بیماری کرونا مراسم رژه نیروهای مسلح برگزار نمی شود، عنوان کرد: در ۳۱ شهریور از یک میلیون رزمنده دفاع مقدس در سراسر کشور و همزمان از ۵ هزار رزمنده در استان خراسان جنوبی به صورت سازمانی چه افرادی که شاغل در ادارات هستند و چه افراد که در هیچ نهادی شاغل نیستند به صورت عمومی تجلیل خواهد شد که در هر شهرستان به مناسبت ۴۰ سالگی دفاع مقدس از ۴۰ رزمنده تجلیل می شود.
وی ادامه داد: غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا در سراسر استان، برگزاری نشست های فرماندهان نظامی به صورت مشترک، رونمایی از ۱۰ کتاب صوتی و مکتوب دفاع مقدس، رونمایی از تمر چهلمین سالگرد دفاع مقدس از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی است.
وی از اجرای ساخت پروژه مرکز فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس استان در این هفته خبر داد و اظهار کرد: ساخت این موزه مطالبه و خواست مردم و رزمندگان است که امیدواریم با توجه و حمایت مسئولان و نهادها فاز اول از چهار فاز این پروژه مهم در هفته دفاع مقدس سال آینده افتتاح شود.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در ادامه با بیان اینکه همزمان با هفته دفاع مقدس کار ساخت و تکمیل ۱۴ یادمان شهدای گمنام در استان شروع می شود ، عنوان کرد: برای یادمان مزار شهدای گمنام استان اعتبار دو میلیارد تومان در استان در دستور کار قرار کرفته که عملیات تکمیل هفت پروژه آغاز شده و در هفته دفاع مقدس احداث هفت یادمان از جمله بوستان شهدا گمنام پاسداران بیرجند کلنگ زنی می شود.
وی با بیان اینکه تمرکز برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس است، عنوان کرد: امسال برنامه‌ها و افتتاح‌های همه دستگاه‌ها و سازمان‌های استان با نگاه به چهلمین سالگرد دفاع مقدس در طول سال و در هفته دفاع مقدس برگزار شده و می شود.
انتهای پیام/۳/ ۴