مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:

اجرای طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی در ۴۷ بقعه متبرکه خراسان جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: طرح "آرامش بهاری" با طمع ضیافت الهی در ۴۷ بقعه این استان از ۲۸ اسفند آغاز می‌شود و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور امروز پنجشنبه در نشست خبری اظهار کرد: امسال طرح ضیافت الهی و طرح آرامش بهاری به صورت همزمان در ۴۷ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۹۶ بقعه استان آماده استقبال از مهمانان نوروزی است، افزود: همچنین ۷۶۱ زائر سرا، مهمانسرا و… در بقاع استان داریم که زائران می‌توانند از آن استفاده کنند.

حجت الاسلام بخشی پور با اشاره به برگزاری مراسم تحویل سال در ۳۰ بقعه خراسان جنوبی گفت: ایام ماه مبارک رمضان ۳۲ مبلغ در بقاع خراسان جنوبی برنامه فرهنگی با حضور ۲۰ مبلغ اعزامی از قم و ۱۲ مبلغ بومی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه سه کرسی تلاوت و تفسیر قرآن در شهرهای بیرجند، قاین و فردوس در ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در سال جاری ۵۸ وقف جدید در خراسان جنوبی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به طرح قرار دوازدهم، گفت: در این راستا به نیت سلامتی امام زمان (عج) از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۴۶ بسته غذایی توزیع شده است.

به گفته وی در سال جاری ۱۹۰ بسته بهداشتی، ۶۱ کمک هزینه تأمین جهیزیه و ۸۵ دست لباس گرم بین محرومان از محل موقوفات مرتبط توزیع شده است.

حجت الاسلام بخشی‌پور با اشاره به اینکه ۴۱۵ نفر از کمک‌های دارو و درمان برخوردار شدند، افزود: ۲۶۸ هزار بطری آب معدنی به مبلغ ۵۲۰ میلیون تومان و ۵۱۰ بسته تحصیلی به مبلغ ۱۵۳ میلیون تومان از محل نیات واقفان سال جاری بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شده است.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح مودت در سال جاری تاکنون جمیزان ۱۷ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان در بقاع متبرکه خراسان جنوبی هزینه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: همچنین در سال جاری ۲۷۲ مبلغ از خراسان جنوبی، مشهد و قم به مناطق محروم و بقاع متبرکه خراسان جنوبی جهت اجرای برنامه‌های مختلف اعزام شدند.

حجت الاسلام بخشی‌پور با بیان اینکه در خراسان جنوبی هفت هزار و ۹۰۰ رقبه فاقد سند در استان داریم، افزود: توانسته‌ایم در حوزه اخذ سند موقوفات در کشور رتبه چهارم را کسب کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین بدهکار به مجموعه موقوفات است، افزود: ۱۶۸ مدرسه و ۳۸ اداره خراسان جنوبی وقفی هستند ولی تاکنون حق و حقوق موقوفات را پرداخت نکرده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی عنوان کرد: همچنین بیش از ۳۵۶ هزار مترمربع از اراضی موقوفات در اختیار بهداشت و درمان است.

انتهای پیام/۱۰