سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد

اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار و انبارها در خراسان‌جنوبی

جرجانی گفت: ظر به شرایط حاکم بر بازار و فضای روانی ایجاد شده و با توجه به لزوم اتخاذ تدابیر بهنگام و مناسب جهت اطمینان بخشی هرچه بیشتر به آحاد جامعه مبتنی بر حضور پر توان نیروهای بازرسی در سطح بازار، طرح نظارتی ویژه استانی " تشدید نظارت بر بازار و انبارها " از 8 مرداد ماه به مدت یکماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس جرجانی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: نظر به شرایط حاکم بر بازار و فضای روانی ایجاد شده و با توجه به لزوم اتخاذ تدابیر بهنگام و مناسب جهت اطمینان بخشی هرچه بیشتر به آحاد جامعه مبتنی بر حضور پر توان نیروهای بازرسی در سطح بازار، طرح نظارتی ویژه استانی ” تشدید نظارت بر بازار و انبارها ” از ۸ مرداد ماه به مدت یکماه برگزار می‌شود.
وی افزود: به منظور نیل به اهدافی نظیر ایجاد ثبات نسبی، کاهش التهاب در بازار، افزایش رضایت مندی و ارتقای اعتماد عمومی، با هدفمندسازی بازرسی ها و توجه به اولویت های کالایی و خدماتی اقلامی نظیر ماسک ، کالاهای بهداشتی ،گوشت مرغ ، تخم مرغ ، شکر ، سیمان، فولاد و آهن آلات ، لوازم خانگی ، لاستیک خودرو و … برگزار می‌شود.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در این طرح ایجاد وحدت رویه اقدامات نظارتی؛ هم افزایی و همکاری موثر سایر دستگاه‌های مرتبط با افزایش گشت های مشترک و برخورد قاطع با تخلفات احرازی و ارتقای سطح بازدارندگی به طور جدی در دستور کار بازرسان سازمان قرار می‌گیرد.
جرجانی عنوان کرد: محورهای اصلی این طرح بهره‌گیری از توان آحاد مردم به منظور جلوگیری از تخلفات اقتصادی و اطلاع رسانی مطلوب و مناسب و استفاده از ظرفیت ستاد خبری ۱۲۴ ، گزارش ناظرین افتخاری و انجمن‌های حمایتی مردم نهاد از محورهای اصلی اجرای این طرح است.
وی همچنین با اشاره به اجرای پویش مردمی «بدون قیمت نخریم» در استان و درخواست از عموم مردم برای همکاری در اجرای این پویش ،افزود: با مطالبه عمومی و مردمی درج قیمت کالا و نصب نرخنامه خدمات، متصدی ملزم می شود نسبت به رعایت اولین حق مصرف کننده یعنی درج قیمت کالا و خدمات اقدام نماید که در این راستا از مردم استان نیز درخواست داریم از خرید کالای بدون درج قیمت و دریافت خدمات بدون مشاهده نرخنامه ی نصب شده در واحد صنفی خودداری کنند.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: شهروندان و مصرف کنندگان گرامی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی و سوء استفاده احتمالی برخی افراد سودجو مراتب را به سامانه ارتباطی ۱۲۴ اعلام نمایند تاضمن بررسی گزارش، با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.
انتهای پیام/۱۲۷