رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی مطرح کرد

اجرای طرح جهاد آموزشی تربیتی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی برای اولین بار در کشور/ بهره‌مندی ۱۷۰۰ دانش‌آموز از این طرح

مهدی زاده گفت: طرح بی نظیر جهاد آموزشی- تربیتی برای اولین بار در کشور در استان خراسان جنوبی توسط دانشجو معلمان اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ایرج مهدی‌زاده رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی امروز در مراسم اختتامیه طرح جهاد آموزشی- تربیتی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: هدف از اجرای طرح جهاد آموزشی- تربیتی که برای اولین بار در کشور توسط دانشجو معلمان خراسان‌جنوبی برگزار شد رفع نواقص و کاستی‌های آموزشی که به دلیل بیماری کرونا در مناطق محروم استان به وجود آمده، بود.
حضور ۱۹۰ دانشجو معلم در این طرح
وی افزود: در مورد این طرح با اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی و ناحیه دانشجویی طرح موضوع شد و توانستیم برنامه‌ریزی کرده و گام‌هایی را در راستای عدالت آموزشی برداریم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این طرح ۱۹۰ دانشجو معلم شرکت کردند و به دانش‌آموزان بیش از ۱۰۰ روستای استان تدریس شده است.
مهدی زاده عنوان کرد: در طرح جهاد آموزشی بیش از ۱۷۰۰ دانش آموز تحت آموزش قرار گرفتند.
طرح جهاد آموزشی- تربیتی ادامه دارد
وی با بیان این‌که این طرح ادامه دارد، اظهار کرد: امیدواریم دانشجو معلمان استان در طول سال تحصیلی نیز بتوانند در فواصلی که خودشان تحصیل نمی‌کنند طرح جهاد آموزشی- تربیتی را ادامه دهند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی گفت: امیدواریم بتوانیم از توانمندی دانشجو معلمان استان استفاده کرده و برای رفع مشکلات دانش‌آموزان و نزدیک شدن به عدالت آموزشی گام‌های موثری برداریم.
مهدی زاده افزود: طرح بی نظیر جهاد آموزشی- تربیتی برای اولین بار در کشور در استان خراسان جنوبی توسط دانشجو معلمان اجرا شده است.
طرحی که باعث الگو گرفتن سایر استان‌ها شد
وی با بیان این‌که پس از اجرای این طرح استان‌های دیگر از ما الگو گرفتند، گفت: مکاتبه‌های زیادی از استان‌های دیگر با متولیان برگزاری طرح جهاد آموزشی- تربیتی در استان خراسان‌جنوبی انجام شده و پیگیر نحوه برگزاری این طرح هستند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خوشحال هستیم که هنوز جوانان دلسوزی داریم که در راستای رفع معظلات اجتماعی، آموزشی و تربیتی مجاهدانه و بدون هیچ چشم داشتی کار می‌کنند.
مهدی زاده ضمن تشکر از تمام افرادی که در این طرح همکاری داشتند، گفت: باید سازمان‌های دیگر در این حوزه به دانشجو معلمان کمک کنند تا ما بتوانیم سریع و گسترده در حوزه کاری خود فعالیت داشته باشیم.
وی عنوان کرد: دانشگاه ارزشی و فرهنگی فرهنگیان دانشگاهی است که می‌تواند در بطن جامعه اثرگذار باشد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: دانشجویان فرهنگیان نشان دادند که هر زمان بحرانی وجود داشته باشد می‌توانند نقش آفرین باشند همان‌گونه که رزمنده‌های هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد نقش آفرین بودند.
مهدی‌زاده عنوان کرد: معلمان می‌توانند در بزنگاه‌های فرهنگی نقش آفرین بوده و مفید باشند.
تدوین طرح جامع جهاد آموزشی- تربیتی
وی از تدوین طرح جامع جهاد آموزشی- تربیتی توسط دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت بسیج دانشجویی استان تدوین و برای اجرا در سطح کشور به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شده است.
انتهای پیام/۱۲۷