اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها در راستای منافع مردم است

قناعت گفت: ممکن است در مسیر اجرای طرح عظیم مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها، مشکلاتی وجود داشته باشد که به سرعت در چند ماه آینده مرتفع خواهد شد اما اجرای آن منافع فراوانی برای کشور و نظام به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت در جلسه دیدار عشایر زیرکوه اظهار کرد: وجود عشایر در مناطق مرزی، تقویت امنیت در مرزها را به همراه دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی(ره)، عشایر را ذخایر انقلاب خواند که از ابتدا همسویی و همراهی خوبی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته اند، ادامه داد: نگاه نظام و حاکمیت حمایت از عشایر بوده و از اولین روزهای عمر پربرکت انقلاب اسلامی، بر رفع دغدغه های عشایر تأکید شده است.

به گفته وی؛ عشایر انسان های پاک و بی آلایشی که علیرغم وجود مشکلات عدیده، صادقانه به تولید محصولات سالم مشغول می باشند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: اینجانب وقتی در مناطق عشایری شهرستان های نهبندان ، قاینات و سربیشه وارد سیاه چادرهای عشایری شدم، احساس آرامش ، صفا و صمیمیت داشتم و حس خوب و مثبتی را تجربه کردم .

قناعت با تأکید بر اصالت فرهنگ عشایری، متذکر شد: تهاجم فرهنگی و فرهنگ غربی در فرهنگ عشایری رسوخ نکرده و گفتمان ها ،ادبیات، کردار،رفتار و در مجموع سبک زندگی آنها را دستخوش تغییر ننموده است.

وی با اشاره به جمعیت ۸۰ هزار نفری عشایر استان، اظهار داشت: درمیان جامعه عشایری استان افراد تحصیلکرده، باسواد و فرهیخته ای وجود دارند که تلفیق تجربه ریش سفیدانِ با اصالت و ریشه دار با جوانان تحصیلکرده می تواند مشکلات حوزه عشایری را به راحتی حل و فصل نماید.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها در خصوص نان و آرد جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

قناعت با تأکید بر این که در مدل فعلی، یارانه ای حذف نمی شود، متذکر شد: افرادی که در این حوزه منافعی داشتند با اجرای این طرح مخالفت می کنند و با استفاده از قدرت و نفوذ خود در روزنامه ها ورسانه ها و … بر علیه اجرای آن مطلب می نویسند.

وی تأکید کرد: همه کارشناسان خبره و کسانی که نگاه حزبی ندارند و دلشان برای منافع نظام می سوزد ، این طرح را تأیید می نمایند، زیرا منفعت یارانه ها که به جیب دلال ها می رفت و یا به کشورهای همسایه سرازیر می شد، قرار است به سفره مردم برود.

به گفته وی؛ ممکن است در مسیر اجرای این طرح عظیم، مشکلاتی وجود داشته باشد که به سرعت در چند ماه آینده مرتفع خواهد شد اما اجرای آن منافع فراوانی برای کشور و نظام به دنبال دارد.

استاندار خراسان جنوبی به لزوم اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: باید با همراهی مدیران شهرستانی اشکالات اجرای طرح هرچه سریعتر مرتفع شود.

قناعت به موضوعات مطرح شده دراین جلسه نظیر زیرساخت ها ،تأمین علوفه ، خرید تضمینی دام ، سهمیه جو،پنل های خورشیدی، دامدارکارت و … اشاره کرد و گفت: این موضوعات بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰