معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی خبر داد

اجرای طرح “هر کارمند، حامی فرزند معنوی” در دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی

رفیعی گفت: کارمندان دستگاه‌های اجرایی سطح استان می‌توانند به رابطان آن دستگاه‌ها که به کمیته امداد معرفی شده‌اند مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.

به گزارش خاورستان، احمد رفیعی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امدادامام خمینی(ره) خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: در راستای پویش ایران مهربان طرح «هر کارمند، حامی فرزند معنوی» در سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌های دولتی خراسان جنوبی اجرا می‌شود.
وی با اشاره به ابلاغ معاون اول رئیس جمهور به استانداران سراسر کشور اظهار کرد: این طرح با شعار “هیچ فرزندی در سراسر ایران اسلامی از ایتام و محسنین بدون حامی نباشد”، با تشکیل دبیرخانه‌ای ، طرح «هر کارمند، حامی فرزند معنوی» را برای مدت یکسال در استانداری‌ها پیگیری و عملیاتی می‌کند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امدادامام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: کارمندان دستگاه‌های اجرایی سطح استان می‌توانند به رابطان آن دستگاه‌ها که به کمیته امداد معرفی شده‌اند مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.
رفیعی به پویش “ایران مهربان” اشاره کرد و گفت: این پویش با هدف حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در راستای طرح اکرام ایتام آغاز شده است.
وی در خصوص نحوه ثبت‌نام در این طرح اظهار کرد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به مراجعه به سایت ekram.emdad.ir کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند؛ پس از آن کد فعالسازی برای آن‌ها ارسال می‌شود.
وی افزود: در ادامه این ثبت‌نام، شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره حساب واریز کند. به محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امدادامام خمینی(ره) خراسان جنوبی در خصوص نحوه دیگر مشارکت در این طرح گفت: افراد می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ به جمع حامیان طرح اکرام ایتام بپیوندند و با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت، در این امر خیر مشارکت کنند.
رفیعی، طرح اکرام ایتام را یکی از بارزترین طرح‌های این نهاد در سطح کشور عنوان و اظهار کرد: این طرح در سال ۸۷ با هدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد آغاز شد و به‌دلیل هم‌سویی با انگیزه‌ها و خاستگاه انسانی، فطری و مطابقت با اعتقادات مردم متدین ایران در اقصی نقاط کشور رشد کرد.
وی به اجرای طرح محسنین کمیته امداد از سال ۱۳۸۸ اشاره کرد و یادآور شد: این طرح مربوط به پدرانی است که علی‌رغم میل باطنی‌شان به‌دلیل بیماری، کهولت سن، از کار افتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش زنان نهاده شده است و افراد خیّر با مشارکت در این طرح به نیازمندترین خانواده‌ها کمک می‌کنند.
رفیعی گفت: در حال حاضر تعداد دو هزار و ۵۶۹ فرزند یتیم و بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ فرزند محسنین تحت پوشش این نهاد هستند که تعداد ۳۰ هزار و ۱۶۴ حامی در داخل و خارج از استان حمایت مادی و معنوی از این فرزندان را برعهده دارند.
انتهای پیام/۷/