مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی خبر داد

اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از مهر امسال

باقری نژاد گفت: با پیگیری‌های مجدانه مسئولین صندوق بازنشستگی کشوری و همراهی دولت، مقرر شد پس از 14 سال از مهر امسال طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به طور کامل اجرا شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد باقری نژاد مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی در جمع رسانه‌های گروهی با تبریک ۲۵ ذی‌الحجه؛ روز خانواده و تکریم بازنشستگان، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری، موسسه‌ای مستقل است که در چارچوب نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی فعالیت می‌کند و یکی از دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محسوب می‌شود که عهده‌دار انجام فعالیت‌های بیمه اجتماعی در امورز بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت مشمولین مقررات بازنشستگی کارکنان دولت است.
وی افزود: این صندوق در راستای بهبود کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید بازنشستگان، اقدامات و طرح های مختلفی را اجرا می‌کند.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی با تاکید بر مسئولیت اجتماعی این صندوق در قبال بازنشستگان و وظیفه بگیران و پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان به عنوان رسالت‌ این صندوق، افزود: از مهم‌ترین اقدامات این صندوق امضای تفاهم‌نامه سه جانبه با بانک صادرات و فروشگاه زنجیره‌ای رفاه در قالب طرح یاری است.
باقری نژاد از وجود ۱۶ هزار و ۱۰۰ حقوق بگیر صندوق بازنشسته کشوری در استان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد، ۶۸ درصد مربوط به وزارت آموزش و پرورش، ۱۲ درصد مربوط به وزارت بهداشت، ۶ درصد مربوط به جهاد کشاورزی و … هستند.
وی افزود: میانگین حقوق بازنشستگان در استان سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۲۹ درصدی داشته است.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی ادامه داد: پرداخت کمک هزینه‌های وسایل توانبخشی و پوشش دو برابری تعهدات، ایجاد و امکان سرمایه گذاری در بازار بورس، ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی خرید سهام ETF با اقساط یک ساله، از اقدامات شاخص است.
باقری نژاد از راه اندازی درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به منظور یکپارچه سازی سامانه‌های ارائه خدمت و ارتباط با ذی نفعان خبر داد و گفت: ارائه خدمت به بازنشستگان مبتلا به کرونا، افزایش وام ضروری بازنشستگان از ۷ به ۱۰ میلیون تومان در تیرماه و افزایش پنجاه درصدی حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان از فروردین ماه جاری از دیگر اقدامات است.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی بیان کرد: باتوجه به اینکه تامین سلامت یکی از دغدغه‌های اصلی بازنشستگان به شمار می‌رود، در این راستا صندوق بازنشستگی کشوری از ابتدای خردادماه امسال سقف تعهدات بیمه تکمیلی را بدون افزایش سرانه بیمه دو برابر کرد.
باقری نژاد ادامه داد: با پیگیری‌های مجدانه مسئولین صندوق بازنشستگی کشوری و همراهی دولت، مقرر شد پس از ۱۴ سال از مهر امسال طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به طور کامل اجرا شود.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی یادآور شد: تمدید وکالتنامه دریافت حقوق بازنشستگی، برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی و بیمه تکمیلی درمان نیز از دیگر خدمات ارائه شده به بازنشستگان است.
باقری نژاد خاطرنشان کرد: تسهیلات خرید کالای خانگی و جهیزیه فرزندان بازنشستگان با اقساط بلندمدت نیز از دو هفته آینده ارائه خواهد شد.
وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ قدردانی و احترام در جامعه خواستار قدردانی دستگاه‌های اجرایی از بازنشستگان شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲