معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی خبر داد؛

اجرای طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان در خراسان جنوبی

تهوری گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای انواع مواد غذایی به ویژه اقلام لبنی ، پروتئینی، شیرینی و..در آستانه ماه مبارک رمضان طرح نظارتی ویژه جهت تشدید نظارت بر بازار وبرخورد با متخلفان از 21 فروردین ماه در استان آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی تهوری معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده اداره کل صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف طرح نظارتی ویژه ماه رمضان اظهارکرد: این طرح با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب، نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی-توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با همکاری اتاق‌های اصناف و سایر دستگاه های نظارتی برگزار و تا ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به تشدید بازرسی ها در این ایام تاکید کرد: در راستای اجرای وظایف قانونی و صیانت از حقوق مصرف کنندگان با رویکرد پیشگیرانه به دنبال پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع به هنگام کالاهای پرتقاضای این ماه ، بازرسی ها تشدید خواهد شد.
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت همکاری همه صنوف با بازرسان در اجرای این طرح اظهار داشت: رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح است که همه صنوف باید آن را رعایت کنند.
وی افزود این طرح با حضور ۳۲ تیم بازرسی وهمکاری ناظران افتخاری در خراسان جنوبی برگزار وبازار بصورت ویژه رصد می شود.
تهوری خاطر نشان کرد: ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز همزمان با اجرای این طرح شبانه‌روزی فعال است و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شکایت های خود را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ اعلام کنند.
انتهای پیام /۳