اجرای طرح یاریگران زندگی در ۵۸۴ مدرسه خراسان جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:طرح کانون یاریگران زندگی در ۵۸۴ مدرسه استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای معاونان استان با بیان این که اجرای طرح یاریگران زندگی می‌تواند به احیای زندگی دانش آموزان و کدوکان در معرض آسیب کمک کند، گفت: باید مهارت نه گفتن را در دانش‌آموزان تقویت کنیم چرا که ۶۰ درصد نوجوانان و جوانان بخاطر تعارف و اصرار همسالان به اعتیاد روی می‌آورند.
واقعی از تولید محتوا‌های آموزشی و پیشگیرانه برای دانش آموزان و اولیای آنها در قالب ویدئو‌های کوتاه و بارگذاری آین محتوا‌ها در شبکه شاد، خبر داد و افزود: برگزاری نشست‌های توجیهی برای کارشناسان، اجرای طرح یک پروژه کوچک در هر مدرسه تحت پوشش و ارسال برترین‌ها به جشنواره نوجوان سالم و اجرای پویش «من یک یاریگر زندگی هستم» در استان از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش در حیطه مبارزه با مواد مخدر به شمار می‌رود.
به گفته وی هدف از راه اندازی پویش «من یک یاریگر زندگی هستم» آشنا سازی دانش آموزان و پوشش بیشتر جامعه هدف باطرح کانون یاریگران زندگی است.
شایان ذکر است به دنبال اجرای پویش فوق، در مدت زمان یک روز، ۱۲۰ درصد دانش آموزان عضو کانون، به عضویت کانال کشوری یاریگران زندگی درآمدند.
انتهای پیام /۳