اجرای ٣ مجلس تعزیه حضرت علی(ع) در ماه مبارک رمضان

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛از اجرای تعزیه خوانی شهادت حضرت علی(ع) به همت گروه تعزیه‌خوان «عاشقان اهل بیت(ع)» در مرکز استان خبر داد.

به گزارش خاورستان،به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ سید علی زمزم با اعلام این خبر عنوان کرد: این مراسم ها در راستای برنامه های ماه مبارک رمضان این اداره کل در شب ١٥ ماه مبارک رمضان در پارک آزادگان ١٦ رمضان در پارک شعبانیه و ١٧ رمضان در محل پارک شعبانیه ساعت ٢١ برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: متن تعزیه خوانی از متون قدیمی انتخاب شده است که با شرکت بیش از ١٥ نفر به مدت ١٢٠ دقیقه اجرا می شود.
معاون امور هنری این اداره کل بیان داشت: در اجرای مجالس یادشده سید هادی حسینی،مهدی حمزه ای،اسماعیل راست پور، محمود حمزه ای،محمود تقی زاده،علیرضا محمدی،سید ابوالفضل حسینی، حجت دلاوریان، محمد مهدی محمدی و عامری نیا به سرپرستی صادق شهابادی شبیه خوانی می‌کنند.
زمزم در پایان با اشاره به اینکه تعزیه یکی از هنرهایی است که به آن سوگواره نیز می گویند یادآور شد غم نامه یا سوگ نامه بیان تصویری و نمایشی از شرح بلایا و مصائبی که براهل بیت به خصوص امام حسین(ع) و یاران با وفایش گذشته است و نمایش رادمردی ، دلاوری ، حماسه سازی در راه دین و از همه مهمتر ظلم ستیزی آن امام همام و یارانش را نمایش میدهد و در نقطه مقابل پستی و زبونی ستمکاران خونخوار وبی رحمی و شقاوت و عاقبت ظالم که جز پیروزی حق بر باطل نیست را برای عموم به نمایش می گذارد.
انتهای پیام/۱۲۷