مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی:

اجرای پویش‌های ایران همدل و ایران مهربان در ماه مبارک رمضان/ توزیع بیش از ۱۲ هزار بسته معیشتی از ابتدای ماه رمضان تاکنون

سلم آبادی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون، 12 هزار و 49 بسته معیشتی به ارزش 2 میلیارد و 864 میلیون تومان در بین خانوارهای تحت حمایت توزیع شده است که نشان دهنده تحقق 27 درصدی این طرح است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم رزمایش ایران همدل و توزیع ۱۵۰۰ بسته معیشتی در بین خانواده های نیازمند، اظهارکرد: یکی از برنامه های کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی در ماه مبارک رمضان، پویش ایران همدل و اطعام مهدوی است که در قالب آن غذای گرم، افطاری ساده و بسته های معیشتی توزیع می شود.
وی افزود: در همین خصوص ایجاد ۷۲ آشپزخانه اطعام مهدوی هدفگذاری شد، اما تاکنون ۸۴ آشپزخانه اطعام مهدوی توسط این اداره کب و مراکز نیکوکاری، افتتاح و راه اندازی شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای تهیه و توزیع ۴۳ هزار و ۹۹۰ بسته غذایی نیز هدفگذاری شده است؛ گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون، ۱۲ هزار و ۴۹ بسته معیشتی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان در بین خانوارهای تحت حمایت توزیع شده است که نشان دهنده تحقق ۲۷ درصدی این طرح است.
سلم آبادی با بیان اینکه قرار شده در این طرح، ۵۰۰ هزار غذای گرم و افطاری ساده، تهیه و توزیع شود، اظهارکرد: در این خصوص نیز تاکنون ۹۵ هزار و ۶۵۸ پرس غذای گرم به ارزش ۲ میلیارد و ۷۹ میلیون تومان و ۳۲ هزار و ۳۱۳ افطاری ساده به ارش ۱۸۱ میلیون تومان، تهیه و توزیع شده است.
حدود ۱۲۸ هزار غذای گرم و افطاری ساده توزیع شد
وی افزود: در مجموع ۱۲۷ هزار و ۹۷۱ پرس غذای گرم و افطاری ساده به ارزش ۲ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان توزیع شده و تاکنون ۲۶ درصد هدفگذاری انجام شده، محقق شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی ارزش مجموع غذای گرم، افطاری ساده و بسته های معیشتی تهیه شده را ۵ میلیارد و ۱۲۴ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون در این خصوص ۳ میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی توسط کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه جمع آوری شده است.
پویش ایران مهربانی برای جذب حامی
سلم آبادی همچنین به طرح پویش ایران مهربان؛ به منظور جذب حامی طرح اکرام ایتام و محسنین اشاره کرد و گفت: در این پویش نیز برای جذب حامی برای ۱۴ هزار فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین هدفگذاری شده است.
وی بیان کرد: در این خصوص نیز تاکنون برای ۳ هزار و ۱۲۹ فرزند، حامی جدید جذب شده و ۲۲ درصد هدفگذاری محقق شده است.
سلم آبادی در خصوص جمع آوری زکات فطریه در روز عید سعید فطر گفت: در این زمینه نیز برای جمع آوری فطریه ۴۰ درصد جمعیت استان توسط کمیته امداد و مراکز نیکوکاری هدفگذاری شده است.
انتهای پیام/۷