مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه خبر داد

اجرای یک‌هزار و ۱۲۱ پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار بیش از ۲۱ میلیارد تومان در خراسان جنوبی/ به جای طعنه‌زدن با همکاری یکدیگر کارها را انجام دهیم

مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه گفت: در خراسان جنوبی یک‌هزار و ۱۲۱ پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۷۶۶ میلیون تومان اجرا شده که بیش از ۱۵ میلیارد تومان از این اعتبار پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار سید ضیاءالدین حزنی فرمانده قرارگاه قرب کوثر، دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ۶۵ پروژه محرومیت‌زدایی خراسان جنوبی اظهار کرد: ۷۵ درصد پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه‌ پروژه‌های کوچک، ساده، عام‌المنفعه و پروژه‌هایی است که توسط خود مردم مناطق قابل انجام است.
وی افزود: اغلب این پروژه‌ها در مناطق محروم و مرزی است و با مصالح مناسب و مقاوم ساخته می‌شود.
مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه بیان کرد: سپاه در کنار دولت برای کمک به دولت در بحث محرومیت‌زدایی است.
سردار حزنی گفت: در خراسان جنوبی در زمینه مسکن نیز شاهد فقر هستیم و این مشکل نیز در خراسان جنوبی از استان‌های بزرگتر کمتر نیست.
وی با بیان این‌که در خراسان جنوبی شاهد برخی عقب‌ماندگی‌هایی در بحث بهداشتی هستیم، گفت: در این راستا توقع داریم که بهداری سپاه به مناطق صعب‌العبور نیز برود و در زمینه دارو نیز به مناطق محروم کمک شود.
مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عنوان کرد: در بحث آموزش و پرورش نیز باید سپاه خراسان جنوبی اقدام و پیگیری‌های لازم را انجام دهد.
سردار حزنی گفت: در خراسان جنوبی یک‌هزار و ۱۲۱ پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۷۶۶ میلیون تومان اجرا شده که بیش از ۱۵ میلیارد تومان از این اعتبار پرداخت شده است.
وی عنوان کرد: اگر بتوانیم در خراسان جنوبی خانه‌های احداثی و مدارس را تحت حمایت بیاوریم، خیلی خوب است.
مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه گفت: در سال ۹۷ اولویت محرومیت‌زدایی سپاه در خراسان جنوبی در حوزه آب و اشتغال بوده است.
سردار حزنی اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۵۳۵ پروژه قنات در حوزه محرومیت‌زدایی انجام شده که این تعداد قابل قبول نیست و باید بیشتر در این زمینه اقدام شود.
وی گفت: همچنین در خراسان جنوبی ۵۹۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۵ میلیارد و ۹۶۶ میلیون تومان انجام شده است.
مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه بیان کرد: عمده‌ترین مشکل ما امروز در کشور بیکاری، اعتیاد، طلاق، معیشت و ناکارآمدی اقتصادی است که باید با همکاری یکدیگر کارها را انجام دهیم و به هم طعنه نزنیم.
سردار حزنی عنوان کرد: ندیدن مناطق محروم دلیل بر نبودن مناطق محروم نیست و همه ما مسئولان باید برای مردم ضعیف خاصیت داشته و منفعت برسانیم. شایستگی همه ما به میزان عملکرد ما است.
وی گفت: در کشور ما خیلی از مسئولان روحیه خدمت‌گذاری دارند که بسیار خوب است. هر کسی که روحیه مردم‌داری داشته باشد قطعا خواهد توانست در راستای رفع مشکلات تلاش کند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴