نماینده بنیاد فرهنگی و خیریه ابراهیمی مطرح کرد؛

اجرای ۸ پروژه آبرسانی با همکاری بنیاد خیریه ابراهیمی در خراسان جنوبی

قربانی گفت: هشت پروژه آبرسانی با سه میلیارد تومان اعتبار به کمک بنیاد خیریه ابراهیمی در خراسان جنوبی اجرا میشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا قربانی جامی نماینده بنیاد فرهنگی و خیریه ابراهیمی در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در مراسم بهره برداری از آیین اتمام و بهره برداری از ۳۷ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی و ۲۸۵ کارگاه کمک اشتغال خرد و خانگی، اظهار کرد: بنیاد خیریه ابراهیمی سهمی در آبرسانی به روستای گزخت داشته است.
وی افزود: فعالیت این خیریه به صورت کشوری در حوزه های مسکن، معیشتی، مدرسه سازی، آبرسانی است.
نماینده بنیاد فرهنگی و خیریه ابراهیمی عنوان کرد: از نیمه سال گذشته کار آبرسانی به ۴۰۰ روستا در سراسر کشور با همکاری این خیریه آغاز و تاکنون بخش اعظمی از آن به بهره برداری رسیده است‌
قربانی بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری این تعداد روستا به ۱۴۰۰ مورد افزایش پیدا کند.
وی اظهار کرد: در خراسان جنوبی هشت پروژه در دست اجرا داریم و آبرسانی به روستای گزخت اولین پروژه ای است که به بهره برداری رسیده است.
نماینده بنیاد فرهنگی و خیریه ابراهیمی با بیان اینکه پروژه های در سطح استان پراکنده است، گفت: سه میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های آبرسانی خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است.
کاری فرمانده ناحیه سپاه شهرستان زیرکوه نیز در این مراسم، اظهار کرد: در شهرستان زیرکوه ۴۶ صندوق قرض الحسنه بسیج با بیش از دو هزار عضو و یک میلیارد و دویست میلیون تومان سرمایه داریم.
وی افزود: ۳۵۰ اشتغال از طریق این صندوق ها ایجاد شده است.
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان زیرکوه بیان کرد: گردان های رزمی نیز در این شهرستان فعال است.
کاری عنوان کرد: بسیج سازندگی به عنوان معین توسعه و پیشرفت شهرستان زیرکوه در نظر گرفته شده که در این راستا ۹۳ پروژه تعریف شد که تا به امروز ۶۰ پروژه به پایان رسیده است.
وی عنوان کرد: مجموع اعتباری که برای این تعداد پروژه در نظر گرفته شده ۱۱.۵ میلیارد تومان بوده که ۵.۵ میلیارد تومان سهم بسیج سازندگی و سپاه بوده است.
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان زیرکوه گفت: چند درخواست از زبان مردم و عشایر شهرستان دارم. مهمترین دغدغه مردم آب و تامین علوفه برای دام است. در شهرستان زیرکوه هدررفت رواناب داریم که میتوان برای تامین آب از آن استفاده کرد.
کاری به محصولات کشاورزی راهبردی زیرکوه از جمله زرشک و زعفران اشاره کرد و افزود: افین زیرکوه قطب تولید زرشک است اما کشاورزان در بحث فروش و قیمت پایین زرشک با مشکلاتی مواجه اند. ساختمان پایگاه ها و حوزه های مقاومت نیز از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه شود.
انتهای پیام/۱۲۷