رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند خبر داد

اجرای ۱۵۱ دوره آموزشی برای بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر طی چهار ماه گذشته

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند گفت:در چهار ماهه ابتدای امسال 151 دوره آموزشی برای یک هزار و 439 نفر اجرا شده که این میزان معادل با 154 هزار و 214 نفر ساعت است و نسبت به دوره مشابه سال قبل 7 درصد رشد داشته است.

به گزارش خاورستان،حسین دانش رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند به مناسبت هفته ملی مهارت و آموزشهای فنی و حرفه ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بیرجند یکی از چهار مرکز شهرستان است که در تمامی ۴ خوشه خدمات ،فرهنگ و هنر، صنعت و کشاورزی و ده بخش آموزشی فعال است.
وی با بیان اینکه این مرکز در سال جاری حدود ۳۷۰ هزار نفر ساعت آموزش را متعهد شده است، گفت: امیدواریم با اخذ نیازهای آموزشی همشهریان این میزان از آموزشها با کیفیت مناسب و در حرفه‌های مورد نیاز اجرا شود.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند بیان کرد: این آموزش‌‌ها شامل آموزش در مراکز ثابت و شعب شهری، آموزش کارگران صنعت ساختمان، آموزش در پادگان‌ها، آموزش در مناطق روستایی و عشایری، آموزش در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و زندانیان و پادگان‌ها ارائه می‌شود.
دانش با اشاره به اینکه در چهار ماهه ابتدای امسال ۱۵۱ دوره آموزشی برای یک هزار و ۴۳۹ نفر اجرا شده است، افزود: این میزان معادل با ۱۵۴ هزار و ۲۱۴ نفر ساعت است و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: در مدت یاد شده این مرکز فنی و حرفه ای در بخش جوار دانشگاه شش دوره مهارتی را برای ۸۵ دانشجو به میزان ۱۲ هزار و ۹۶۹ نفرساعت با ۲۲ درصد رشد کمی نسبت به سال قبل برگزار کرده است.
دانش با بیان اینکه در بخش آموزش پادگانی نیز بر اساس تفاهنامه مشترک سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح تاکنون ۱۷ دوره آموزشی برای ۳۲۱ نفر از سربازان در راستای توانمند سازی مهارتی آنان برگزار کرده، گفت: همچنین در کارگاه‌های ثابت این مرکز برای کارجویان ۴۴ دوره را برای ۶۰۲ نفر اجرایی کرده است که این دوره‌ها در ۱۲ کارگاه ثابت و به میزان۷۶ هزار و ۱۲۵ نفر ساعت بوده است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند بیان کرد: امسال تاکنون در بخش آموزشی اصناف و ضمن کار نیز ۸ دوره برای ۱۱۹ نفر از شاغلین برگزار شده است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش آموزش جوار زندان نیز در سال جاری تاکنون ۶ دوره اجرا شده که ۱۱۰ نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.
دانش ضمن تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ مهارت آموزی در جامعه برای ورود جوانان به بازار کار، افزود: در هفته ملی مهارت از اقشار و گروه های مختلف مردم‌ دعوت می‌شود با کسب اطلاع از امکانات پیش بینی شده توسط دولت برای مهارت آموزی و استفاده از این ظرفیت در راستای ایجاد و حفظ اشتغال ما را یاری کنند.
انتهای پیام/۱۲۷