رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه خبر داد

اجرای ۱۸۰ میلیون تومان از محل نیات واقفین برای عزاداری و کمک به نیازمندان در زیرکوه/ ثبت ۵ وقف جدید از ابتدای سال جاری

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه گفت: طی 6 ماهه نخست امسال 180 میلیون تومان از محل نیات واقفین برای عزاداری، کمک به نیازمندان و مساجد اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام علی رمضان‌پور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵ وقف جدید در شهرستان زیرکوه به ثبت رسیده است.
وی گفت: این وقف‌ها شامل یک ساعت آب و اراضی باغ زرشک حاج علی اکبر شبستری در روستای افین، یک قطعه زمین به مساحت ۲ هزار مترمربع علی توکلی نسب روستای بمرود، یک قطعه زمین دارای درخت زرشک روستای پیش‌بر، یک ساعت و نیم آب اراضی علی ضیایی پور روستای جیم‌آباد، یک ساعت آب اراضی در روستای شیرگ بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه افزود: تاکنون نیز پروژه سنگ کاری تربت خانه امامزاده سعدالله موسی الکاظم(ع) روستای شاهرخت به اتمام رسیده و احداث ۱۰ سوئیت برای رفاه حال مسافران و زائران در بقعه متبرکه شهدای مسجد نور روستای پیش‌بر دست اقدام است.
رمضان پور با بیان این‌که فنداسیون بقعه عبدالقادر در روستای شوشک تکمیل شده است، تصریح کرد: ساخت و گسترش زائرسرای و حسینیه امامزاده داوود(ع) کلاته مزار شهرستان در دست اقدام است.
وی با بیان این‌که مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی اوقاف در رشته‌های حفظ، ترتیل، قرائت و دعاخوانی در زیرکوه برگزار و افراد برتر به مرحله استانی راه یافتند ادامه داد: آرامش بهاری، ضیافت الهی و نشاط معنوی از جمله طرح‌هایی بوده که با استقبال مردم در شهرستان اجرا شده است.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه خاطرنشان کرد: همچنین طی ۶ ماهه نخست امسال ۱۸۰ میلیون تومان از محل نیات واقفین برای عزاداری، کمک به نیازمندان و مساجد اجرا شده است.
رمضان پور تصریح کرد: وقف یکی از سنت‌های حسنه است که مربوط به تمام ادیان بوده و ائمه اطهار(ع) و پیامبران نیز صاحب وقف بودند.
انتهای پیام/ ۱۳۲