رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه خبر داد

اجرای ۷۷۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در مرکز فنی و حرفه‌ای سربیشه

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه گفت:770 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در مرکز فنی و حرفه‌ای سربیشه اجرا شد.

به گزارش خاورستان، مهدی عباسی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته ملی مهات، اظهار کرد: طی چهار ماهه نخست امسال۷۰ هزار و ۷۶۷ نفر ساعت در قالب ۴۹۱ نفر دوره از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سربیشه بهره‌مند شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۹ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت در کارگاه‌های ثابت آموزش دیدند، افزود: همچنین در مدت یاد شده ۵ هزار نفر ساعت از آموزش‌های روستایی و ۲۱ هزار و ۳۴۳ نفر از آموزش‌های سیار شهری آموزش فنی و حرفه‌ای در این شهرستان استفاده کرده‌اند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه با تاکید بر اینکه برای افزایش بهره‌وری نیروی کار آموزش‌های مهارتی برای اصناف و واحدهای صنعتی برگزار می‌شود، گفت: در این راستا امسال تاکنون ۸۳۴ نفر ساعت آموزش اجرا شده است.
عباسی با اشاره به طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، اظهار کرد: در این طرح سال گذشته ۲ هزار و ۱۳۵ نفر ساعت و در چهار ماهه نخست امسال نیز ۴ هزار و ۹۰ نفر ساعت آموزش مهارتی ارائه شده است.
وی با بیان اینکه درصد عملکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای سربیشه در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش داشته است، ادامه داد: تعهد آموزشی این مرکز در سال گذشته ۱۵۷ هزار نفر بوده که با برگزاری ۱۷۱ هزار نفر ساعت آموزش بیش از ۱۰۹ درصد تحقق یافته است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سربیشه بیان کرد: در سال جاری تاکنون سه مرحله آزمون مهارت ویژه سربازان و نیروهای مسلح به تعداد ۱۸۲ نفر و آزمون کتبی و عملی ویژه کارگران صنعت ساختمان، قالیبافی و اصناف به تعداد ۹۳ نفر برگزار شده است.
عباسی به برنامه‌های اجرایی در هفته ملی مهارت اشاره کرد و گفت: دیدار با فرماندار و امام جمعه، بازدید مسئولان از مراکز، برگزاری مسابقات ورزشی در بین کارآموزان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان، برگزاری جشنواره غذاهای سالم و سنتی در مرکز خواهران، ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای چکاب رایگان خودرو، مشاوره و هدایت تحصیلی ویژه دانش آموزان ورودی دبیرستان جهت انتخاب رشته تحصیلی، نیاز سنجی مشاغل ویژه کارگاه‌های مراکز در سطح شهر و استقرار واحد راهنمایی و مشاوره مرکز در میدان اصلی شهر جهت ارائه هدمات مشاوره حضوری از جمله این برنامه‌ها است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تجهیز و راه اندازی سایت آزمون الکترونیکی و تکمیل و ارتقاء تجهیزات کارگاه‌های مرکز خواهران از جمله برنامه‌های پیش بینی شده قابل اجرا در سال جاری است.
انتهای پیام/۱۲۷