معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خبر داد

اجرای ۹۵۰ طرح اشتغال‌زائی توسط کمیته امداد خراسان جنوبی طی ۶ ماه

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت:طی 6 ماهه سالجاری 950 طرح اشتغالزائی توسط کمیته امداد خراسان‌جنوبی اجرا شده که 225 طرح اشتغال از محل اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان و سایر منابع بوده است.

سید رضا حسینی معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظها کرد: طی ۶ ماهه سالجاری ۹۵۰ طرح اشتغالزائی توسط کمیته امداد خراسان‌جنوبی اجرا شده که ۲۲۵ طرح اشتغال از محل اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان و سایر منابع بوده است.
وی افزود: در این خصوص ۳۱ میلیارد و ۲۲۵ میلیون از محل اعتبارات امدادی و بانکی پرداخت شده است.
معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: طرح‌های اجرا شده از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی و اشتغال روستایی ۷۲۵ مورد بوده که اعتبار آن ۲۷۵ میلیارد و ۸۵۵ میلیون ریال است.
حسینی عنوان کرد: از میان طرح‌های اشتغال اجراشده ۲۳ مورد کارانگیزی، ۱۶۷ مورد توان‌افزایی و ۷۶۰ مورد خودکفایی و کارآفرینی بوده است.
وی گفت: سهم جامعه شهری از طرح‌های اشتغال امسال کمیته امداد ۲۵۷ مورد بوده که مددجویان روستایی نیز ۶۹۳ طرح اشتغال را از ابتدای امسال با تسهیلات کمیته امداد اجرا کرده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: ۱۹۷ تخته فرش در ۶ ماه نخست امسال در خراسان جنوبی توسط مددجویان بافته شده که ارزش ریالی این فرش‌ها به متراژ ۹۳۰ متر مربع و ۶ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال برآورد شده است.
۱۰ هزار طرح اشتغالزایی
حسینی با اشاره به فعال بودن ۱۰ هزار طرح اشتغالزایی کمیته امداد در استان تصریح کرد: از این تعداد ۳۷ درصد در حوزه دامپروری است.
وی گفت: از اواخر سال گذشته ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ابلاغ و ۳۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.
معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: امسال ۱۵۲ میلیارد تومان اعتبارات اشتغال ابلاغ شده که ۸۸ میلیارد تومان از محل تسهیلات تبصره ۱۶، ۱۰میلیارد تومان از محل صندوق امداد ولایت و ۵۴ میلیارد تومان اشتغال روستایی است که نسبت به عملکرد سال گذشته سه برابر شده است.
ابلاغ ۵ هزار فرصت شغلی در سال جاری
حسینی بیان کرد: براساس برنامه ابلاغی امسال ایجاد پنج هزار فرصت شغلی برای کمیته امداد استان تکلیف شده که با پرداخت تسهیلات از محل منابع داخلی و اشتغال پایدار روستایی در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام/۱۲۷