طی 6 ماه ابتدای سال انجام شد

اجرای ۹۵۰ طرح اشتغال‌زایی در بین مددجویان خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: 950 طرح خود اشتغالی و مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت اجرا شده و بر همین اساس از این تعداد پرداخت شده 225 طرح از منابع بانکی و تعداد 725 طرح از منابع امدادی و سایر منابع پرداخت شده است.

رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی، مشاغل خانگی و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنان ایفا می‌کند.
وی با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، افزود: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطاء وام در اولویت برنامه های کاری این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: ۹۵۰ طرح خود اشتغالی و مشاغل خانگی در بین مددجویان تحت حمایت اجرا شده و بر همین اساس از این تعداد پرداخت شده ۲۲۵ طرح از منابع بانکی و تعداد ۷۲۵ طرح از منابع امدادی و سایر منابع پرداخت شده است.
سلم آبادی عنوان کرد:در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و مشارکت این افراد در بهبود وضعیت اقتصادی خانوارهای تحت حمایت طرح‌های مشاغل خانگی و خود اشتغالی در استان اجرا شد که در این راستا ۳۰۷ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال از منابع امدادی و بانکی پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: از این تعداد ۶۹۳ طرح در روستا با اعتبار ۲۳۵ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال و تعداد۲۵۷ طرح در شهر با اعتبار ۷۱ میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال اجرا شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: توانمند سازی و هدایت خانوارهای تحت حمایت یکی از مهمترین رویکردهای این نهاد است.
سلم آبادی بیان کرد: تعداد ۲۵۲ طرح توسط مجریان زن با اعتبار ۵۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال و تعداد ۶۹۸ طرح توسط مجریان مرد با اعتبار ۲۵۴ میلیارد و ۹۰۵ میلیون ریال درسطح استان اجرا شده است.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها طرح‌های اشتغال تولید محور با ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب بر اساس مهارت و علاقه‌مندی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد برای جامعه هدف این نهاد در سال جدید ایجاد می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/