رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی:

احترام به مردم در پای صندوق های رأی اولویت مجریان انتخابات باشد

حجت الاسلام حمیدی گفت: احترام به مردم در پای صندوق رأی در اولویت ناظران شورای نگهبان و ناظران بهداشتی و عوامل اجرایی انتخابات قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان به نقل از شبستان،حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در ششمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان اظهار کرد: پس از برگزاری مناظرات فضای انتخابات روز به روز در کشور پرشورتر می شود.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تبلیغات شوراهای اسلامی شهرها از فردا ۲۰ خردادماه آغاز می شود، افزود: توطئه های معاندان و دشمنان برای کاهش مشارکت در انتخابات رو به افزایش است و باید در مقابل تولید محتوا و اقدامات پیشگیرانه ما نیز افزایش یابد.
وی با بیان اینکه شعب خاصی برای اخذ رأی از افراد مبتلا به کرونا در استان پیش بینی و اطلاع رسانی شود، ادامه داد: در خصوص جا به جایی شعب و مکان های شعب اخذ رأی در سطح شهرها اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا موجب سردرگمی مردم نشود.
حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم کاهش یافته و نگرانی برای خیز جدید کرونا ایجاد کرده است، گفت: باید از مردم درخواست شود همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از ظرفیت بسیج برای نظارت بر پروتکل های بهداشتی در روز انتخابات استفاده خواهد شد.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه ناظران بهداشتی حق دخالت در امور اجرایی انتخابات ندارند، تصریح کرد: این افراد می تواند تخلفات را مجریان انتخابات برای رسیدگی تذکر و اعلام کنند.
وی توصیه کرد: احترام به مردم در پای صندوق رأی در اولویت ناظران شورای نگهبان و ناظران بهداشتی و عوامل اجرایی انتخابات قرار گیرد.
حجت الاسلام حمیدی در پایان تأکید کرد: در این شرایط حساس انتخابات و تلاش برای مشارکت حداکثری با بی تدبیری مدیران نباید نارضایتی مردمی در بحث قطعی آب و برق و بحث ارزاق عمومی ایجاد شود و در تصمیم گیری باید مشورت داشته باشند.
انتهای پیام /۳