معاون سیاسی وزیر کشور مطرح کرد

احتمال الکترونیکی برگزار شدن انتخابات ۱۴۰۰/ فعال شدن ستاد انتخابات ریاست جمهوری از ۱۱ اسفند

عرف گفت: با شورای نگهبان جلساتی برگزار خواهد شد تا بتوانیم انتخابات را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در حاشیه مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران به انتخابات سال آینده اشاره کرد و گفت: در انتخابات سال آینده چهار انتخابات داریم که شامل ریاست جمهوری، شوراها و دو میان دوره‌ای مجلس می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر در تقویم برنامه میان دوره مجلس هستیم و از اسفند ماه تقویم انتخابات ریاست جمهوری، سپس شوراها و میان دوره‌ای آغاز خواهد شد.
معاون سیاسی وزیر کشور بیان کرد: وزارت کشور در حال فراهم کردن همه تمهیدات لازم است اما مهمترین مسئله‌ای که در این دوره از انتخابات به نسبت سایر دوره‌ها خواهیم داشت بحث کرونا و پروتکل‌های بهداشتی است.
عرف با بیان آنکه آنچه برای ما مهم است بررسی تکنیک و پروتکل‌های بهداشتی است، عنوان کرد: از تجربه سایر کشورها در بحث انتخابات، استفاده خواهیم کرد تا مردم با خیال راحت به پای صندوق‌های رای بروند و انتخاب خوبی داشته باشند.
وی اظهار کرد: با شورای نگهبان جلساتی برگزار خواهد شد تا بتوانیم انتخابات را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.
معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص اصلاح قانون انتخابات ریاست جهوری، گفت: در حال حاضر قانونی از گذشته داریم و به دلیل این‌که طرح مجلس به قانون تبدیل و ابلاغ نشده همان طرح قدیمی مبنای کار است و بر این اساس در ۱۱و ۱۲ اسفندماه ستاد انتخابات با دستور رئیس جمهور و وزیر کشور آغاز به کار خواهد کرد و ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود.
عرف اظهار کرد: اگر طرح مجلس به قانون مبدل شود و در زمان لازم به ما برسد در تقویم‌ تغییراتی اتفاق خواهد افتاد و حدود ۳ ماه جلوتر خواهیم آمد.
انتهای پیام/۱۲۷