امام جمعه فردوس مطرح کرد

احتمال فروپاشی و تجزیه ایالت‌های آمریکا/ آمریکای ناتوان و ورشکسته نمی‌تواند قبله عالم باشد

حجت‌الاسلام بابایی گفت: با آبروریزی انجام شده در آمریکا، آن‌چه که مقام معظم رهبری در خصوص رو به افول بودن آمریکا فرموده بودند، اتفاق افتاد و اکنون هم احتمال فروپاشی و تجزیه ایالت‌های آمریکا پیش‌بینی می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در خصوص اتفاقات اخیر آمریکا و رو به افول‌بودن این قدرت پوشالی، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با توجه به رویدادهای اخیر آمریکا و افتضاحی که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به بار آمد، دیدیم کسانی که خود را مهد آزادی بیان و دموکراسی می‌دانند، طوری عمل کردند که آبرویی برای آمریکا باقی نماند.
وی افزود: طی این انتخابات، ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا؛ که خودش انتخابات را برگزار کرده بود، ادعای تقلب را مطرح و آشوب‌های خیابانی را مدیریت کرد که این موضوع در نهایت سبب حمله به کنگره و کشته و زخمی‌شدن چند نفر و فرارکردن نمایندگان کنگره شد.
احتمال فروپاشی و تجزیه ایالت‌های آمریکا
امام جمعه فردوس بیان کرد: با این آبروریزی انجام شده در آمریکا، آنچه که مقام معظم رهبری در خصوص رو به افول بودن آمریکا فرموده بودند، اتفاق افتاد و اکنون هم احتمال فروپاشی و تجزیه ایالت‌های آمریکا پیش‌بینی می‌شود.
حجت‌الاسلام بابایی گفت: در واقع آنچه که دشمن برای جمهوری اسلامی در فتنه ۱۳۸۸ خواب دیده بود، با مطرح‌شدن بحث تقلب و آشوب‌های خیابانی، سر خودش هم آمد.
وی یادآور شد: در جریان این اتفاقات، در حالی که ترامپ لطمه بزرگی به آبروی آمریکا زد، اما در روز آخر از مردم خواست تا به خانه‌های خود برگردند. اما در جریان فتنه ۱۳۸۸ با وجود خسارت‌های فراوانی که ایجاد شده بود، سران فتنه همین قدر هم مردانگی نداشتند تا به مردم بگویند به خانه‌های خود برگردید و آنقدر مردم را به خیابان‌ها کشیدند تا اینکه در ۹ دی، مردم با حضور خود آبی بر آتش فتنه ریختند.
آمریکای ناتوان و ورشکسته نمی‌تواند قبله عالم باشد
امام جمعه فردوس تصریح کرد: کسانی که دل در گرو غرب داشتند و تاکنون معتقد بودند که آمریکا به عنوان کدخدا می‌تواند به سایر ملل کمک کند، اکنون باید از خواب غفلت بیدار شوند و بدانند آمریکایی که روزی ۴ هزار کشته کرونایی دارد و خودش را هم نمی‌تواند کنترل کند و از طرف دیگر هم به دلیل بدهکاری‌های فراوان چند هزار میلیارد دلاری، در حال ورشکستگی است، نباید او را قبله خود قرار داد.
حجت‌الاسلام بابایی افزود: خوشبختانه تنفر آمریکا در بین مردم زیاد است، اما چند نفری هم که دل به غرب بسته‌اند، باید دست از تنگ‌نظری بردارند و با نگاه به درون کشور و گام برداشتن در پشت سر مقام ولایت، کمک کنند تا جمهوری اسلامی به اهداف خود برسد.
وی اظهار کرد: با اتفاقات اخیر در آمریکا، قطعا او دیگر ابهت قبل را ندارد. همان‌طور که دولتمردان خود آمریکا هم اعتراف کردند که دیگر نه کسی روی آمریکا حساب می کند و نه از آن می ترسد.
آمریکا دیگر ابهت پوشالی قبل را ندارد
امام جمعه فردوس تاکید کرد: آمریکا ابهت دروغینی داشت تا دنیا از او بترسد و او را کدخدا بداند، اما با اتفاق اخیر آمریکا و به جان هم افتادن مردم و در پی آن کشته و زخمی شدن چند نفر، قطعا او دیگر آن ابرقدرتی و ابهت را ندارد.
حجت‌الاسلام بابایی با بیان این‌که امام خمینی(ره) یک بار ابهت آمریکا را با پیروزی انقلاب شکست، گفت: در دورانی که کسی جرأت نگاه چپ به آمریکا نداشت، اما ایران با موشک باران پایگاه نظامی عین‌الاسد، توانست در مقابل این قدرت پوشالی بایستد و به دنیا نشان دهد که جمهوری اسلامی در مقابل هر نوع زیاده خواهی و جنایتی می ایستد.
وی افزود: البته اقتدار جمهوری اسلامی در برابر آمریکا تنها در جریان موشک باران عین الاسد نبود، بلکه شکار و سرنگونی پهباد تیزپرواز آمریکایی در آب‌های خلیج فارس هم دلیلی بر این است که اقتدار نظامی جمهوری اسلامی در سطحی است که هیچ کس نمی تواند به این کشور نزدیک شود. همچنین مانور پهبادهای ایرانی طی روزهای اخیر هم نشان داد که آسمان جمهوری اسلامی همچنان امن ترین آسمان دنیا است.
حجت‌الاسلام بابایی اظهار کرد: پس از شهادت شهید سلیمانی، مردم عراق هم به این نتیجه رسیدند که بهترین و تاثیرگذارترین انتقام خون شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، این است که پای نحس آمریکایی‌ها از منطقه قطع شود. در این خصوص تاکنون اقدامات خوبی هم انجام شده و با تنگ‌کردن عرصه بر آمریکایی‌ها توسط حشدالشعبی، به‌زودی عراق و سوریه از حضور نیروهای نظامی آمریکا تخلیه خواهد شد. با خروج آمریکا، کشورهای اسلامی دوباره روی آرامش را خواهند دید که این موضوع بهترین رهاورد شهادت شهید سلیمانی است.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴