خدمات انقلاب اسلامی| معاون مشارکت‌های مردمی اشتغال و مسکن بهزیستی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

احداث ۱۴ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی خراسان‌جنوبی با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا(ص)

رحیمی گفت: تفاهم‌نامه‌ مشترکی بین بهزیستی و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) جهت ساخت مسکن مددجوی بهزیستی منعقد شد که سهم خراسان‌جنوبی از این تفاهم‌نامه احداث 14 واحد مسکونی در چهار شهرستان خراسان‌جنوبی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در خراسان‌جنوبی پروژه‌های زیادی را اجرا کرده و در دست اجرا دارد که یکی از این پروژه‌هایی که در حال حاضر در استان در حال انجام است، ساخت مسکن برای مددجویان نیازمند بهزیستی استان که فاقد مسکن مقام و مناسب هستند، در چهار شهرستان قاین، نهبندان، بشرویه و زیرکوه است.
حسن رحیمی معاون مشارکت‌های مردمی اشتغال و مسکن بهزیستی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در این خصوص اظهار کرد: شهریورماه سال گذشته تفاهم‌نامه‌ مشترکی بین بهزیستی و قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) جهت ساخت مسکن مددجویان بهزیستی منعقد شد که سهم خراسان‌جنوبی از این تفاهم‌نامه احداث ۱۴ واحد مسکونی در چهار شهرستان استان است.
وی افزود: مساحت این واحدهای مسکونی حدود ۶۰ مترمربع است و هر واحد ۱۸۰ تا ۱۹۰ میلیون تومان هزینه ساخت دارد.
معاون مشارکت‌های مردمی اشتغال و مسکن بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از شهریورماه سال گذشته تاکنون ۶ واحد از مجموع ۱۴ واحد به اتمام رسیده و تحویل مددجویان شده و تلاش می‌شود مابقی واحدها نیز تا پایان سال جاری به پایان برسد.
رحیمی عنوان کرد: تمام هزینه ساخت واحدهای مسکونی برای مددجویان بهزیستی بدون تسهیلات و بدون سهم آورده مددجو با مشارکت بهزیستی و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل برخی مشکلات، بسیاری از جامعه هدف بهزیستی در ساخت مسکن مقاوم اقدامی نکرده بودند که بهزیستی با هدف توانمندسازی جامعه هدف و اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و طرح‌های متنوع و تفاهم‌نامه‌های مختلف موجب توفیقات خوبی در استان حاصل شد.
معاون مشارکت‌های مردمی اشتغال و مسکن بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: از این ۱۴ واحد به تفکیک دو واحد در شهرستان نهبندان روستاهای سیدال و کله‌سفید و سه واحد در شهرستان زیرکوه روستاهای بارنجگان، تجنود و شهر حاجی‌آباد و یک واحد در روستای آفریز قاین افتتاح و تحویل مددجویان شده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴