مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

احداث ۱۸ آموزشگاه در درمیان/ ۱۷۰ طرح نیمه تمام آموزشی و پرورشی در خراسان‌جنوبی وجود دارد

واقعی گفت: عملیات احداث ۱۸ آموزشگاه با کلاس 40 درس و زیربنای قریب به 2 هزار و 600 متر مربع و میانگین پیشرفت فیزیکی 70 درصد در حال احداث است.

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز در نشست مشترک معاونین اداره کل با مدیران آموزش و پرورش شهرستان های مناطق که در اردوگاه گزند شهرستان درمیان برگزار شد، اظهار کرد: تحقق اهداف سند تحول و برقراری عدالت آموزشی بین تمام دانش آموزان دختر و پسر استان مهم ترین رویکرد آموزش و پرورش در سال جاری است.
وی بر استفاده بهینه از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان در راستای ارتقای شاخص های تعلیم و تربیت تأکید کرد و افزود: در شورای پروژه ی مهر باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا ضمن نشاط افزایی مراسم شاهد کاهش دغدغه های اولیا و دانش آموزان با توجه به شیوع کرونا ویروس باشیم.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مدارس استان تأکید کرد و ادامه داد: تجهیز و توسعه ی اردوگاه های دانش آموزی زمینه ساز برقراری عدالت اجتماعی در بین دانش آموزان است.
وجود ۱۷۰ طرح نیمه تمام در استان
محمود چاووشان مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی نیز در این مراسم، با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر از جذب مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعتبارات خرد خیرین نیکو کار استان از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: ۱۷۰ طرح نیمه تمام در سطح استان با ۵۰۴ کلاس درس در حال احداث است که برای تکیمل نیازمند ۲۱۰ میلیارد تومان است.
وی با بیان این که از این تعداد طرح آموزشی و پرورشی تنها ۲۰ طرح دولتی است؛ ادامه داد: مابقی پروژه های نیمه تمام استان با مشارکت خیرین نیکو کار احداث می شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲