نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

احزاب راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات ارائه دهند

آیت الله عبادی با بیان اینکه پایه تشکیلات و احزاب بایستی بر مبنای اسلام باشد، گفت: احزاب باید برای رفع مشکلات در حوزه های مختلف راهکار مناسب و اجرایی ارائه دهند.

به گزارشخاورستان، آیت الله «سیدعلیرضا عبادی» امروز (۲۲ تیر) در دیدار با جمعی از مسئولان احزاب و فعالان سیاسی بیرجند ضمن تبریک حلول ماه ذی الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها)، اظهار کرد: یک مجموعه به نام حزب به طور مسلم متکی به اصول و پایه هایی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، گفت: ما انسان هستیم و انسانیت بالفطره، عقل، فطرت، اصول و وجدانی دارد، ما در هر جریانی قرار بگیریم فعالیت مبتنی بر اصل انسانیت مان را پیدا می کنیم و این مطلق نیست، در چارچوبه ای است که انسانیت اجازه بدهد.وی افزود: شما امروز در دنیا شاهد مسائلی هستید که در هیچ قالبی حتی شاکله حیوانیت نمی گنجد.
آیت الله عبادی در ادامه بیان داشت: در زمانی به مسئولین وقت یمن به رئیس جمهور مستعفی این کشور به صورت صادقانه گفتند، شما رییس جمهور هستید و ما در چارچوب قانون در خدمت شما هستیم و اما او درخواست آن ها را نپذیرفت و استعفا داد و قهر کرد و رفت با سعودی ها، اماراتی ها، آمریکایی ها، انگلیسی ها و دیگر شیاطین یکی شد و به جنگ کشور و مردم خودش آمد.
وی افزود: هفت سال از جنگ گذشته و بر مردم یمن سختی های زیادی وارد شده و آرامش از آن ها گرفته شده، شهرها ویران شده، مردم کشته شدند و قحطی و گرسنگی ایجاد شده است، این آقا هنوز هم در همان ائتلاف شیاطین علیه مردم و کشور خودش حضور دارد ، این چه ائتلاف و حزبی است؟ شما در جای جای دنیا می بینید که متاسفانه چنین چیزهایی رایج است.
امام جمعه بیرجند، اظهار داشت: ما انسان هستیم، وقتی قرارداد می گذاریم این قرارداد ما بر اساس اصول انسانی است، انسان طالب عدل است، انسان بی محبتی را نمی خواهد تابع محبت است.
وی ادامه داد: قبل از بعثت در مکه یک عده آدم مقتدر، پولدار و خودخواه بر مردم، زوار و مسافرین ظلم و جور می کردند، زور می گفتند و دور از عدالت حرف می زدند، عده ای از مردم تشکیلاتی برای مقابله با این ظلم راه انداختند، به دلیل اینکه این تشکیلات و حزب در چارچوبه فطرت انسانی و پناه مظلومین بود پیامبر اسلام(ص) نیز عضو آن شد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، گفت: شرط اولیه ورود به هر تشکیلاتی این است که بر خلاف فطرت، وجدان، عدالت، عقل و منافع مردم نباشد چون ما انسان هستیم، پایه بالاتر این است که داخل هر تشکیلاتی می رویم باید بر مبنای اسلام باشد.
وی افزود: خدای متعال بهترین برنامه را برای زندگی انسانی قرار داده، او هم مالک و صاحب ما است، هم نیازهای ما را می داند و هم نیازی ندارد که بخواهد در این قراردادها منافع خودش را در نظر بگیرد و تمامش نفع ما است، در دین خدا همه چیز برای ما خیر سنجیده شده است، ما هم وارد هر تشکیلاتی که می شویم، شرطش این است که بر خلاف دین اسلام نباشد.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، بیان کرد: اولین تصدیق اسلام مسائل عقل، فطرت، وجدان، محبت است و اصل در دین است چون دین متکی به فطرت است.
وی در ادامه افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که یک فقیه، عارف، فیلسوف، متکلم، فوق تخصص در دین شناسی است، می فرماید؛ انقلاب ما اسلام ما است نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد، ما به عنوان انقلابی ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شویم اما این ربطی به انقلاب ندارد، چون اسلام هیچ اشتباهی نمی کند و بالادست ندارد اما مسلمان ممکن است مرتکب اشتباهات زیادی شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: انقلاب سند دارد و آن قانون اساسی ما است، اگر من به هر نحوی به دیگری ظلم می کنم یا حق کسی را ضایع کنم اگر نماز شب هم بخوانم فایده ای ندارد چون بر خلاف دین عمل می کنم، اصل دوم ما اسلام و دین ما است.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، اظهار داشت: اصل سوم هم انقلاب است که انقلاب هم دقیقا همان دین است و دین همان فطرت است.
آیت الله عبادی افزود: وقتی این اصول اجرا شد من برای خودم خیر می شوم؛ چون در فطرت، عقل، شرع و انقلاب شر نیست بلکه خلاف های ما شر است، اگر ما به این اصول پایبند باشیم به خود خیانت و مردم خیانت نمی کنیم، آنچه که از دست من ساخته است عمل می کنم و چیزی هم که از دستم ساخته نیست در قبال آن تکلیفی ندارم.
امام جمعه بیرجند، بیان کرد: توجیه ندارد که ما به خاطر حزب ظلم را توجیه کنیم، افراد در هر حزبی که باشند نباید کار ناپسند و مدیریت ضعیف را بپذیرند فطرت همین است.
وی ادامه داد: وقتی که یک حزب بر اساس اصول سه گانه و عقل و فطرت و منافع مردم تشکیل شد باید بنشیند و برای حل مسائل و مشکلات مختلف مردم تلاش کند و به عنوان یک حزب از مسئولین اجرایی، قضایی یا تقنینی بخواهد که فلان کار که به نفع مردم است را انجام دهند، این حزب یک حزب خوب است به هر اسمی که می خواهد باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، تصریح کرد: احزاب باید برای رفع مشکلات مختلف در حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مسائل دیگر با هم بنشینند، فکر کنند، از صاحب نظران نظرخواهی کنند، جمع بندی کنند، راه حل پیدا کنند و به مسئولین اجرایی ارائه دهند، این برای همه خیر است.
وی افزود: گروهی در جمهوری اسلامی اسم خود حزب می گذارند، بعد می بینیم که آمریکا و اسرائیل و انگلیس از این حزب حمایت می کند.
نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به جایگاه تبیین سیاسی و بصیرت افزایی توسط احزاب، یادآور شد: عده ای در فتنه ۸۸ شعار دادند که انتخابات بهانه است جمهوری اسلامی نشانه است، پشتیبانی این ها هم توسط صهیونیست ها، آمریکایی ها و انگلیسی ها صورت می گرفت.
وی ادامه داد: شما در حمایت از کاندیدای خود آمدید اما چرا وقتی دیدید دشمنان دارند از زبان شما حرف می زنند، فتنه راه انداختند و بحث براندازی را مطرح کردند؟ چرا از مسیری که صهیونیست برایتان ترسیم نموده خارج نشده اید؟ هدف اصلی براندازی نظام است است؛ حزب و رییس جمهور و این ها بهانه است و براندازی نشانه بود؛ اما شما(برخی گروه های سیاسی) باز هم ایستادید، چرا دشمن را تکذیب نکردید و از آن ها اعلام برائت نکردید و به مردم نپیوستید؟ این می شود حزب و یا گروه سیاسی؟ این که حزب نیست، این براندازی جمهوری اسلامی است.
آیت الله عبادی گفت: ما خیلی خوشبختیم که دوستان ما در چارچوبه ای هستند که آن چارچوبه تغییر ناپذیر است، ما بنا نداریم کافر و منافق شویم، ما بنا داریم بر اساس فطرت خدا پرست باشیم، ما باید بر اساس اسلام اجرای عدالت کنیم.
وی با اشاره به حدیث لَتُبَلْبَلُنَّ بَلْبَلَةً وَ لَتُغَرْبَلُنَّ غَرْبَلَةً، خاطر نشان کرد: شما شاهد هستید که برای بیماری کرونا و یک سری بیماری های دیگر غربالگری می کنند، افراد در جامعه نیز غربال می شوند که چه کسی مریض است و چه کسی مریض نیست، کسی که مریض باشد باید بخوابد تا اصلاح شود.
امام جمعه بیرجند گفت: انسان سالم؛ انسانی است که در هر جریانی که واقع شود هیچ وقت از خود و خدا دست بر ندارد، کسی که به سادگی از خود و خدا دست بر می دارد به درد هیچ چیزی نمی خورد او از حیوان هم پست تر است.
وی در پایان افزود: مردم و مسئولین شریف ما ان شاالله از آن گونه الودگی ها پاک هستند و غرضشان خدمت است اما تنها نمی شود کارها را انجام داد و باید به صورتی جمعی انجام شود چون همفکری، مشورت، کارشناسی و تخصص می خواهد، آن ها در یک حزب جمع می شوند و در امور مختلف برای مردم و کشور خود بر اساس آنچه که به نفع است تصمیم می گیرند، این هم یک کار دنیایی و هم آخرتی است، هم یک کار حزبی و هم یک کار اسلامی است که خیلی هم خوب است.
منبع: شبستان
انتهای پیام/۷