مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی مطرح کرد

احیای ۴۰ درصد قنوات خراسان‌جنوبی با همکاری بسیج سازندگی

قوسی گفت: 40 درصد قنواتی که در خراسان‌جنوبی در حال مرمت و احیا است با مشارکت بسیج سازندگی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح قنات روستای سیدان خوسف در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از برنامه های جهاد کشاورزی که برای افزایش بهره‌وری در حال پیگیری است، بحث مدیریت منابع آب است.
وی افزود: در حوزه مدیریت منابع آب بحث حفظ و صیانت از قنوات مسئله‌ای قابل توجه است و با پیگیری‌هایی که طی ۳ سال گذشته آغاز شده اعتبارات خوبی در این خصوص جذب شده است.
مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: از سال گذشته حدود ۳۶۰ رشته قنات در استان در حال اجرا داریم که نسبت به سال ۹۷ حدود سه برابر افزایش تعداد و اعتبارات را نشان می‌دهد.
قوسی عنوان کرد: در شهرستان خوسف نیز ۲۸ رشته قنات با همکاری بسیج سازندگی در حال اجرا است.
وی خاطرنشان کرد: در تمام استان نیز حدود ۴۰ درصد قنواتی که در حال اجرا است با مشارکت بسیج سازندگی است.
مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: بسیج سازندگی مشارکت خوبی در زمینه تامین منابع مالی، نیروی انسانی و اجرا دارد ان‌شاء‌الله با همکاری یکدیگر بتوانیم زودتر این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.
قوسی اظهار کرد: احیای قنوات تاثیر زیادی در تامین آب با کیفیت، تثبیت جمعیت ،آب شرب مورد استفاده مردم و تولید محصولات کشاورزی دارد.
وی با بیان این‌که قنوات جزو میراث استان است، افزود: تلاش می‌شود از این میراث صیانت و حمایت شود چراکه نقش اساسی در توسعه بخش کشاورزی در خراسان جنوبی دارد.
انتهای پیام/۱۲۷