مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی

اختتامیه جشنواره دانشجویی ققنوس در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

صلاحی گفت: جشنواره استانی ققنوس در خراسان‌جنوبی ظهر فردا در دانشگاه آزاد شهرستان بیرجند به علت وضعیت فعلی و شیوع ویروس کرونا با حضور مسؤولین و برگزیدگان این جشنواره برگزار می‌شود.

به گزارش خاورستان، مهرداد توکلی صبح امروز در نشست خبری پنجمین دوره جشنواره دانشجویی ققنوس اظهار کرد: رسالت بسیج دانشجویی در دو سال اخیر «مسئله‌محوری» در راستای ورود به شناخت مسائل مرتبط با جامعه و نقش‌آفرینی برای حل این مسائل است.
وی افزود: بعد از شناخت مسائل به دنبال نقش‌آفرینی تخصصی هستیم که رهبر معظم انقلاب نیز این نگاه را تأیید کرده‌اند.
دبیر پنجمین جشنواره دانشجویی ققنوس عنوان داشت: در حال حاضر حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو داریم که اگر در کنار این تعداد والدین آن‌ها را نیز محاسبه کنیم، یک جامعه آماری ۱۰ میلیونی را درگیر مسئله‌محوری می‌کنیم.
توکلی با بیان اینکه این جامعه هدف را کاملاً شناسایی کرده و برای آن برنامه‌ داریم، تصریح کرد: بسیج دانشجویی با شناخت مسائل مرتبط با جامعه به دنبال جریان‌شناسی و جریان سازی است.
وی با اشاره به ذکر مصداقی از نتایج و دستاوردهای مسئله‌محوری در بسیج دانشجویی عنوان داشت: یکی از قوانینی که سال ۱۳۸۴ تصویب شد و هیچ مجلسی آیین‌نامه آن را اجرا نکرد قانون «تسهیل ازدواج جوانان» بود که نمایندگان مجلس را مجاب کردیم به‌عنوان نماینده ۱۲ میلیون جوان مجرد در کشور این قانون را کارآمد کنند که خروجی این پیگیری و جریان‌سازی طرح «تعالی جمعیت و خانواده» بود.
مدیر هنری و رسانه بسیج دانشجویی در ادامه به تشریح جزئیات برگزاری جشنواره دانشجویی ققنوس پرداخت و گفت: پنجمین دوره جشنواره هنری دانشجویی ققنوس در تهران و مراکز استان‌ها برگزار می‌شود که برگزیدگان در مرحله استانی به رقابت کشوری راه یافته و تجلیل می‌شوند.
توکلی در بیان اهداف این جشنواره عنوان داشت: استعدادیابی و کشف توانمندی‌های هنری دانشجویان، ساماندهی، توانمندسازی، کادرسازی، الگوسازی و تولید آثار فاخر در همه حوزه‌ها از جمله اهداف این جشنواره است که به فرآیندی برای ایجاد هنرمندان متعهد و متخصص کمک خواهد کرد.
وی افزود: این جشنواره در ۱۱ بخش برگزار می‌شود که مهم‌ترین مزیت آن نسبت به سایر جشنواره‌های مشابه ساماندهی برگزیدگان و استفاده از توانمندی‌های آن‌ها در سازمان‌ها و نهادهای مختلف است.
مسؤول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی نیز در این نشست خبری گفت: جشنواره استانی ققنوس در خراسان‌جنوبی ظهر فردا در دانشگاه آزاد شهرستان بیرجند به علت وضعیت فعلی و شیوع ویروس کرونا با حضور مسؤولین و برگزیدگان این جشنواره برگزار می‌شود.
ابوذر صلاحی با اشاره به برگزاری اختتامیه رقابت‌های طراحی و دوخت لباس‌های ایرانی-اسلامی در بسیج دانشجویی، تصریح کرد: در این رقابت حدود ۲۰ اثر از دانشجویان دختر در رشته‌های طراحی و هنر با طراحی و دوخت لباس‌های ایرانی-اسلامی داوری شدند.
وی از برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان خراسان‌جنوبی در سال آینده خبر داد و گفت: در سال ۹۷ و اجلاسیه شهدای دانشجو و اساتید تکمیل پرونده‌های شهدای دانشجو را در دستور کار قرار دادیم که این اتفاق کمک شایانی به تولید محتوای مرتبط با این شهدای گرانقدر کرد.
انتهای پیام/۴