معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد

اختصاص بیش از ۱۳۲ میلیارد تومان اعتبار جهت اشتغال در سال جاری/ طرح سرباز ماهر در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

حسینی گفت: تسهیلات در نظر گرفته شده در حوزه اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی برای سال جاری ۱۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید رضا حسینی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی امروز در نشست خبری به طرح سرباز ماهر اشاره و اظهار کرد: این طرح با همکاری کمیته امداد و ستاد کل نیروهای مسلح برای سربازان اجرا می‌شود.
وی افزود: این طرح با هدف مهارت آموزی و آمادگی فرد برای ورود به بازار کار پس از گذراندن دوران سربازی است و برای مشمولان از رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: در این طرح امکانات و مشوق هایی توسط ستاد کل نیروهای مسلح و کمیته امداد برای افراد در نظر گرفته که شامل پرداخت هزینه های آموزش و تسهیلات ارزان قیمت توسط امداد به مشمولان جامعه هدف و تحت حمایت امداد تعلق می‌گیرد.
حسینی عنوان کرد: بحث مهارت آموزی را ستاد کل نیروهای مسلح برای تمام سربازها دارد.
وی با بیان این‌که این برنامه به تمام شهرستان‌ها ابلاغ شده، اظهار کرد: اطلاع رسانی ها در حال انجام و افراد در حال شناسایی هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به طرح نیروگاه خورشیدی برای اشتغال روستائیان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در خراسان جنوبی ۳۲۰ روز شاهد تابش مستقیم خورشید هستیم اجرای نیروگاه خورشیدی زمینه اشتغالی برای خانواده های تحت حمایت امداد در روستاها شده است.
حسینی عنوان کرد: در کشور ۴ هزار و ۳۸ نیروگاه خورشیدی با همکاری کمیته امداد راه اندازی شده که ۳۲۹ نیروگاه در خراسان‌جنوبی است.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع نیروگاه‌های خورشیدی که در استان در حال اجرا است ۱۸۹ نیروگاه اجرا شده اما ۱۶۱ نیروگاه به شبکه وصل شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: طی قرارداد ۲۰ ساله ای که با شرکت ساتبا منعقد شده برق تولید شده توسط مردم خریداری می‌شود‌.
حسینی به تفاهم نامه راه‌اندازی ۷۵۰۰ نیروگاه خورشیدی در استان که در جریان سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان منعقد شده اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه بین کمیته امداد، استانداری خراسان جنوبی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و صندوق کار آفرینی امید منعقد شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا مقرر شده ۱۰ میلیون تومان از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ۱۰ میلیون تومان نهادهای حمایتی، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و ارائه تسهیلات به مددجویان امداد صورت پذیرد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای اجرای ۷۵۰۰ نیروگاه خورشیدی تا کنون ۳ هزار متقاضی شناسایی به شرکت برق معرفی شدند که ۷۰۰ نفر به تایید شرکت برق رسیدند.
حسینی اظهار کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده در حوزه اشتغال کمیته امداد استان برای سال جاری ۱۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
وی افزود: سقف تسهیلات پرداختی برای مشاغل خانگی ۲۰ میلیون تومان، خود اشتغالی ۸۰ میلیون تومان و ایجاد اشتغال توسط افراد وابسته به مدد جو ۵۰ میلیون تومان است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به طرح کار فرمایی اشاره کرد و گفت: در این طرح کارفرما به ازای بکار گیری هر تعداد نیرویی که تحت حمایت امداد باشد میتواند ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.
حسینی از ایجاد کانون خیران کار آفرین در استان خبر داد و اظهار کرد: طرح راهور شغلی یکی دیگری از طرح های حوزه اشتغال کمیته امداد است که در این راستا ۳۱ راهور شغلی در استان بکارگیری شدند.
انتهای پیام/۱۲۷