مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی خبر داد

اختصاص بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار برای ایستگاه‌های سنجش گرد و غبار در خراسان جنوبی

اکبری گفت: 2 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای ایستگاه‌های سنجش گرد و غبار در خراسان جنوبی اختصاص داده شده است.

ب‍ه گزارش خبرنگار خاورستان، حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران از اختصاص ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ایستگاه‌های سنجش گرد و غبار در خراسان جنوبی خبر داد.
وی افزود: سال گذشته بیش از ۷ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار اختصاص یافت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی بیان کرد: بر اساس مبلغ اعتباری اختصاص داده شده به حفاظت محیط زیست استان، طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در خصوص مقابله و همچنین کاهش پدیده گرد و غبار در استان خراسان جنوبی تعریف و در حال اجرا است.
اکبری با اشاره به این موضوع که بیش از دو میلیون هکتار از وسعت استان را کانون‌های بحرانی فرسایش بادی تشکیل داده، عنوان کرد: فعالیت‌های انسان‌ساز بر این موضوع تاثیر بسزایی گذاشته و نیاز است تا این اداره کل دستگاه‌ها و تجهیزات لازم در خصوص پایش و آنالیز گرد و غبار در استان را دارا باشد.
وی اظهار کرد: از محل اعتبارات اختصاص داده شده به این اداره کل در جهت مقابله با پدیده گرد و غبار، اعتباری بیش از دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان جهت این موضوع اختصاص داده شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر در استان سه ایستگاه سنجش کیفی هوا در بیرجند، نهبندان و سرایان مستقر است.
اکبری عنوان کرد: با توجه به نیاز استان و همچنین وسعت مناطق متاثر از پدیده گرد و غبار، با وجود ۳۵ کانون بحرانی گرد و غبار در استان، به ایستگاه‌ها ی بیشتری در خصوص کنترل ،پایش و آنالیز گردو غبار نیازمندیم لذا با اختصاص این اعتبار، برنامه ریزی لازم در خصوص حفظ و نگهداری ایستگاه‌های سنجش موجود در استان انجام شده و مقدمات کار برای انعقاد قرارداد در خصوص خرید دو ایستگاه جدید در حال انجام است.
انتهای پیام/۱۲۷