شهردار بیرجند در اولین جلسه رسمی استقبال از بهار 99 مطرح کرد

اختصاص یک میلیارد تومان برای زیباسازی شهر بیرجند در آستانه نوروز

جاوید گفت: سال گذشته بیش از 700 میلیون تومان جهت استقبال از بهار هزینه شده که این مبلغ برای سال جاری یک میلیارد تومان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اولین جلسه رسمی استقبال از بهار با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مدیران مناطق و سازمانهای شهرداری برگزار شد.
محمد علی جاوید شهردار بیرجند در این جلسه اظهار کرد: مشخصا برای استقبال از بهار باید در دو حوزه فرهنگی و زیباسازی کار شود و از آنجا که در بحث فرهنگی متولی آن سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است می بایست بسته فرهنگی شامل تبلیغات، بیلبوردها، نقاشی های دیواری و جشن های مرتبط و ظرفیت فضای مجازی تهیه و به این کمیته ارائه شود.
وی افزود: مباحث زیباسازی نیز شامل گلکاری ، نورپردازی و المان های سطح شهر توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با تعیین مکان ها و اطلاعات تکمیلی به کمیته تحویل شود.
جاوید ضمن تاکید بر توجه به معابر اصلی اضافه کرد: ظرفیت بسیار خوبی که در این شهر وجود دارد اما کمتر مورد استفاده قرار گرفته درختان کاج در سطح شهر می باشد که می توان برای زیباسازی آنها در حاشیه بلوارها اقدام کرد.
شهردار بیرجند با اشاره به تعیین تیمی متشکل از شهرداری و مجموعه هنرمندان برای بیان پیشنهادات در زمینه المان ها افزود: سال گذشته بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان جهت استقبال از بهار هزینه شده که این مبلغ برای سال جاری یک میلیارد تومان پیش بینی شده است.
ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این جلسه به تلفیق المان و فضای سبز در اجرای برنامه های استقبال از بهار اشاره کرد و یادآور شد: نظرات شهروندان از برنامه های استقبال از بهار ۹۸ مثبت و بهتر از سالهای قبل ارزیابی گردید و گلکاری ها و نورپردازی ها تاثیر قابل توجهی در این ارزیابی داشته است.
وی افزود: استفاده از ریسه ها و جابجایی و جانمایی کارشناسی شده المان ها در نقاط مختلف شهر نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به رنگ آمیزی برخی سردیس‌ها و تندیس‌ها خاطر نشان کرد: با توجه به مراجعه شهروندان به مزار شهدا در آستانه سال نو، زیباسازی آرامستان نیز برای بحث استقبال از بهار لازم و ضروری است.
محمد محمد زاده معاون خدمات شهری شهردار بیرجند در ادامه خاطر نشان کرد: مجموعه فعالیتهای شهرداری همواره در راستای ارتقا کیفیت سیما و منظر شهری می باشد و اقداماتی که برای ایام نوروز انجام میشود شامل کاشت انواع گلهای فصلی، توسعه فضای سبز، هنرهای شهری و نقاشی دیواری، نورپردازی، آذین بندی معابر و میادین شهری و تبلیغات محیطی است.
امیر ابراهیم زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند نیز در این جلسه، گفت: گونه های گیاهی برای گل کاری های نوروز ۹۹ مشخص شده و کاشت آنها از اوایل اسفند ماه آغاز می شود.
وی ادامه داد: مکان هایی را در سطح شهر به صورت شاخص تعیین کرده ایم که در بحث استقبال از بهار به طور ویژه کار خواهند شد و از جمله این مکان ها می توان به فضای سبز، گلکاری و نصب المان لچکی تقاطع بلوار عبادی و پیامبر اعظم (ص)، تقاطع صیاد شیرازی و ارتش، میدان آزادی، لچکی تقاطع انتهای بلوار غدیر و پیامبر اعظم (ص) اشاره کرد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند از اجرای نورپردازی در میادین و بلوارهای سطح شهر به عنوان برنامه های استقبال از بهار سازمان خبر داد و افزود: در خصوص المان ها نیز باید تعداد آنها و هزینه ای که مدنظر می باشد تعیین تکلیف شود.
محمدرضا قلاسی مود رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از اجرای نقاشی های دیواری در بحث زیباسازی شهر و استقبال از بهار خبر داد و عنوان کرد: نصب پارچه های الوان قبل از نوروز به صورت گسترده در سطح شهر، اجرای برنامه های شاد و متنوع برای این ایام و نصب بنر با موضوع استقبال از بهار از جمله برنامه های سازمان است.
وی تصریح کرد: اصلاح و حذف نواقص نورپردازی های سطح شهر و بهسازی و نورپردازی اماکن تاریخی برای نوروز مورد انتظار است.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نیز تعویض یا ترمیم تابلوهای جهت نما و پرچم های معیوب سطح شهر را نیز ضروری اعلام کرد.
لازم به ذکر است مدیران مناطق دوگانه نیز در این جلسه ضمن اعلام آمادگی برای رنگ آمیزی جداول سطح منطقه، اسامی میادین و بلوارهایی که نیاز به زیباسازی دارند را عنوان کردند.
انتهای پیام/ ۱۳۲