دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی خبر داد

اختصاص ۱۳۰ میلیون تومان اعتبار برای دو طرح کار آفرینی به ۱۳ بهبود یافته از مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت:در حوزه کار آفرینی نیز دو طرح با اعتبار ۱۳۰ میلیون تومان معرفی شده که یکی طرح ترسیب کربن در شهرستان سربیشه با اشتغال زایی برای ۱۰ نفر و طرح دیگر راه اندازی یک کارگاه ام دی اف در بیرجند است که این طرح نیز برای سه نفر اشتغال زایی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ،اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۷۵ سازمان مردم نهاد و تشکل غیر دولتی با دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر همکاری دارند.
وی افزود: از سال ۹۲ تا کنون سمن های مردم نهاد در استان رشد خوبی داشته است. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۴۸ میلیون تومان اعتبار به شورای اشتغال واریز شده است که ۲۰ میلیون تومان در حوزه طرح های مربوط به دستگاه های اجرایی و ۲۸ میلیون تومان برای بیمه اشتغال در سازمانهای مردم نهاد بوده است.
زندی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای حوزه اشتغال، عنوان کرد: تا کنون ۵ طرح خود اشتغالی به ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به ارزش ۵۰ میلیون تومان فرستاده شده که این تعداد طرح برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است.
وی اظهار کرد: در حوزه کار آفرینی نیز دو طرح با اعتبار ۱۳۰ میلیون تومان معرفی شده که یکی طرح ترسیب کربن در شهرستان سربیشه با اشتغال زایی برای ۱۰ نفر و طرح دیگر راه اندازی یک کارگاه ام دی اف در بیرجند است که این طرح نیز برای سه نفر اشتغال زایی خواهد داشت.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی گفت: طی چند روز گذشته ۱۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار مربوط به اشتغال برای بهبود یافته گان از چنگ اعتیاد به ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اختصاص پیدا کرده است.
زندی با بیان اینکه ۱۱ سمن سطح سه در خراسان جنوبی فعال است،اظهار کرد: ۳۰ میلیون تومان اعتبار نیز برای حمایت از سمن های سطح سه در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: اغلب بهبود یافته گان مواد مخدر برای کسب درآمد در زمینه تولیدات محصولات از جمله صنایع دستی و سایر موارد فعالیت داشته که نیاز است مکانی برای عرضه و فروش این محصولات باشد که با شهرداری در این زمینه صحبت شده اما تا کنون هنوز مکانی برای عرضه محصولات بهبود یافته گان در نظر گرفته نشده است.
محمد علی جاوید شهردار بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرداری بیرجند چند مکان برای عرضه محصولات بهبود یافته گان می‌تواند در اختیار رهایی یافته گان از اعتیاد قرار دهد.
وی افزود: یکی از مکان های مورد نظر شهرداری ، پارک جنگلی است که این پارک ظرفیت های زیادی برای استفاده دارد رستوران، دهکده ورزشی و… از جمله ظرفیت های این پارک است.
شهردار بیرجند گفت: پارک جنگلی بیرجند با ۳۸ هکتار وسعت به عنوان یک فضای مناسب برای راه اندازی بازارچه صنایع دستی و سایر تولیدات افرادی است که می‌خواهند مکانی برای بازار فروش محصولات خود داشته باشند اگر از ظرفیت این فضا به خوبی استفاده شود میتواند برای یک هزار نفر اشتغال زایی داشته باشد.
جاوید اظهار کرد: در پارک جنگلی بیرجند علاوه بر برپایی بازارچه صنایع دستی می‌توان نمایشگاهی از تولیدات محصولات بهبود یافته گان نیز راه اندازی کرد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ما در مجموعه شهرداری آمادگی این را داریم که مکانی در چهارشنبه بازار بیرجند نیز برای عرضه تولیدات محصولات افراد بهبود یافته از مواد مخدر در اختیار آنها قرار دهیم.
علی اکبر نخعی شاه محمود معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی نیز در این کمیته، اظهار کرد: کمیته امداد استان نیز در راستای کمک به بهبود یافته گان از اعتیاد در زمینه اشتغال زایی آنها تلاش می‌کند.
وی افزود: از جمله اقدامات انجام شده توسط این اداره می‌توان به اجرای طرح اشتغال زایی برای ۴۰۰ خانواده تحت حمایت و بهبود یافته اشاره کرد که در صورت تحقق اعتبار زمینه اشتغال برای این تعداد خانواده فراهم خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷