استاندار خراسان جنوبی خبر داد؛

اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای راه آهن بیرجند_قاین_یونسی/ پروژه های بازدید شده اعتبار میگیرد

قناعت گفت: اجرای ۱۸۱ کیلومتر از این راه آهن که در استان ما واقع شده، ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۲۰ درصد توسط پیمانکار، ۱۰ درصد توسط وزارت راه و شهرسازی و ۷۰ درصد از طریق کنسرسیوم بانکی تأمین خواهد شد. 

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان بیرجند، اظهار کرد: محوریت کار در کاظمین برای برپایی و پذیرایی موکب ها از زائران بر عهده خراسان جنوبی است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده چند نوع سفر برای شهرستانها پیش بینی شده.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه قبل از این سفرهایی در شهرستان بیرجند انجام شده، بیان کرد: برای بازدیدهایی که در شهرستانها انجام میشود جلسات کارشناسی برگزار میشود و با اطلاع از شرایط هر پروژه از آن بازدید میشود.

قناعت عنوان کرد: حدود ۷ نوبت بازدید از شهرک صنعتی بیرجند و سه مرتبه از محله کاظمیه شهر انجام شده است.

وی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر امیدآفرینی است، اظهار کرد: کارها و اقدامات انجام شده باید با هدف امیدآفرینی بیان شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: این دولت از جنس مردم است و میخواهد برای مردم کار کند پس باید با هم یکپارچه و وحدت رویه داشته باشیم.

قناعت به جهاد تبیین اشاره و اظهار کرد: بحث تبیین که از تاکیدات مقام معظم رهبری است را باید جدی گرفت و موفقیت های به دست آمده را بیان کرد.

وی عنوان کرد: کشورهای غربی رو به نابودی اند اما همیشه رسانه های آنها همیشه دارند نسبت به نداشتن ها در ایران پمپاژ تبلیغاتی دارند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مشکلات ایران به مراتب از مشکلات کشورهای غربی کمتر است، گفت: معایب و محاسن کشور ما بسیار بیشتر از کشورهای غربی است.

قناعت به حضور و رصدهای میدانی آیت الله رئیسی در بین مردم اشاره کرد و گفت: دیدن درد مردم با اینکه نوشته از روی کاغذ به گوش مسئول برسد خیلی تفاوت دارد.

وی اظهار کرد: اینکه حال مدیران پشت میز نمینشینند مشکلات را رصد کنند و در بین مردم و دیدن مشکلات هستند خیلی خوب است.

قناعت بیان کرد: برخی ها خودشان به بن بست رسیده و این را به نظام بسط میدهند در حالی که اینگونه نیست.

خبر خوب برای راه آهن

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از دغدغه های جدی خراسان جنوبی بحث راه آهن است که در حال حاضر به نقاط پایانی رسیده و در حال اجرا شدن است.

وی افزود: اجرای ۱۸۱ کیلومتر از این راه آهن که در استان ما واقع شده، ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۲۰ درصد توسط پیمانکار، ۱۰ درصد توسط وزارت راه و شهرسازی و ۷۰ درصد از طریق کنسرسیوم بانکی تأمین خواهد شد.

قناعت افزود: هفته بعد شاهد انعقاد قرارداد بین ۶ بانک با صندوق توسعه ملی جهت راه آهن بیرجند قاین یونسی خواهیم بود.

وی در مورد پادگان ۰۴ عنوان کرد: با تفاهم بین شهردار، شورا و ارتش و نیز مساعدت سازمان ملی زمین و مسکن، در آینده نزدیک جابه جایی پادگان خواهیم بود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه صحبت ها باید اغنایی باشد و مردم باور کنند، گفت: هرچه در استان فضای همدلی و کار باشد و اتفاق نظر داشته باشیم قطعا توفیقات ما در استان بیشتر خواهد بود.

قناعت به بازدیدهای شهرستانی امروز اشاره و عنوان کرد: امروز بازدید از شرکت کشت و صنعت هلال داشتیم که حدود ۱۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار انجام شده بود و درخواست هایی داشت که خواستار پیگیری

وی گفت: قرار بر کمک این سرمایه گذار با همکاری فرمانداری بیرجند، جهاد کشاورزی و دفتر فنی استانداری شد.

اختصاص اعتبار برای پروژه های بازدید شده 

استاندار خراسان جنوبی به بازدید از روستای خراشاد اشاره کرد و افزود: در این بازدید مسئله ایجاد بازارچه صنایع دستی مطرح شد که در این خصوص یک میلیارد تومان اعتبار برای بازارچه صنایع دستی و یک میلیارد تومان برای طرح هادی روستا اختصاص میدهیم.

قناعت به بازدید از کتابخانه روستای حاجی آباد اشاره و بیان کرد: برای کتابخانه روستای حاجی آباد اختصاص یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و برای طرح هادی روستا نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مصوب شد.

وی از کمک ۳ میلیارد تومانی برای اختصاص اعتبار عمران شهری بیرجند خبر داد و گفت: برای پایگاه امداد و نجات میاباد ۵۰۰ میلیون تومان، سالن ورزشی مهرشهر دو میلیارد تومان اختصاص میدهیم که از رکود خارج شود و مابقی اعتبار مورد نیاز را در متمم یا سفر دوم خواهیم دید.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در خصوص زورخانه شمال شهر هم از متمم سفر اول و سفر دوم اعتبار میگذاریم و اگر وزیر ورزش قبل از رئیس جمهور به استان آمد سعی میکنیم از محل سفر وزیر نیز تامین اعتبار کنیم.

قناعت در مورد پل استقلال امیرآباد، اظهار کرد: برای این پروژع نیز سه تا یک سوم تامین میشود؛ یک سوم اعتبارات بنیاد مسکن، یک سوم اعتبارات سفر اول و یک سوم اعتبارات مدیریت حوادث در نظر گرفته میشود.

وی خاطرنشان کرد: برای سایت صنوف آلاینده نیز برای تکمیل در سفر دوم اعتبار خوبی دیده خواهد شد که مسئله برق و زیرساختها برطرف شود.

انتهای پیام/۱۲۷